سفیدی دندانها
7 ژانویه

سفیدی دندانها چه تاثیری بر زیبایی صورت انسان دارد؟

آیا سفیدی دندانها تاثیری بر زیبایی دارد؟

سفیدی دندانها یکی از عوامل مهم در زیبایی لبخند و چهره شما است. بعضی مواقع لکه های زرد و خاکستری دندان باعث جلوگیری از لبخند و سرد کردن روابط احساسی و از دست دادن اعتماد به نفس فرد می شود.

زیبا کردن لبخند تان بزرگترین سرمایه گذاری است که می توانید برای زیبایی خود انجام دهید ، سفیدی دندانها و درخشندگی آنها می تواند تاثیر عمیقی بر زیبایی و جذابیت کلی چهره شما هنگام لبخند زدن داشته باشد.

عوامل موثر بر تغییر رنگ دندانها

عوامل مختلفی بر تغییر رنگ دندان ها موثرند از قبیل مصرف غذاها و نوشیدنی های با رنگ تیره ، مصرف دخانیات و افزایش سن. روش های رایج سفید کردن دندانها، درمان های دندانپزشکی و خمیردندان های سفیدکننده است.

روش های سفید کردن دندانها

1) بلیچینگ یکی از روش های سفیدکردن دندانها در مطب دندانپزشکی است. استفاده از این درمان دندانپزشکی برای همگان امکان پذیر نیست چون ممکن است باعث حساسیت دندانها شود. افرادی که به طور معمول دندانهای حساس دارند کاندید استفاده از این درمان نیستند چون به تشدید حساسیت دندانهایشان منتهی می شود.

2) بکارگیری خمیردندانها ارزان و کم ضرر است. توجه فرمایید که خمیردندان های دارای مواد ساینده قوی باعث اسیب رساندن به مینای دندان می شود. درست است که ظاهر دندان های شما اهمیت دارد اما سلامتی آنها در اولویت قرار دارد. اما خمیردندان هایی که پراکسید هیدروژن آزاد می کنند به دلیل نداشتن مواد ساینده قوی و کم بودن غلظت پراکسید آزاد شده در دهان، عوارض جانبی کمتری دارند. اگر تاثیر این خمیردندان ها را با عوارض جانبی آنها مقایسه کنید متوجه ارجحیت آن ها بر سایر روشها خواهید شد.

به علاوه، با استفاده از خمیردندان های دارای پراکسید هیدروژن، از سایر خواص مفید آن ها بهره مند خواهیم شد مانند کاهش پوسیدگی، بوی دهان، خونریزی لثه، بیماری لثه، آفت دهان و بیماری قارچی دهان مانند کاندیدیازیس.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها