31 می

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(5)- نوع مسواک مهم است

نوع مسواک مهم است چون هر لثه ای یک نوع مسواک نیاز دارد. مسواک نقش مهمی در تمیزی دندانها بازی می کند و به اندازه سهم خود در تمیزی دهان نیز موثر است.

علت بیشتر موارد بوی بد دهان باکتری های دهان هستند بنابر این کاهش تعداد آن ها به کاهش بوی دهان کمک می کند. بخشی از باکتری ها بر روی دندان ها لانه گزینی می کنند و علاوه بر ایجاد پوسیدگی دندان باعث می شوند بوی دهان افزایش یابد. بهترین راه پاک کردن سطوح دندان ها استفاده از مسواک است. موارد متعددی در باره مسواک وجود دارد که به بررسی کوتاه آن ها می پردازیم.


نوع مسواک : حتماً از انواع ساخت داخل استفاده کنید تا کارگران ایرانی کار خود را از دست ندهند. خرید ما به منزله حمایت از تولید داخل است. مسواک های موجود در بازار بر اساس نوع موهای مسواک به 3 دسته زبر، متوسط، و نرم تقسیم بندی می شوند. مسواک زبر برای هیچکس مناسب نیست حتی برای افراد سیگاری که می خواهند لکه های سیگار را از روی دندان هایشان پاک کنند.

برای افراد زیر 45 سال مسواک متوسط و برای افراد بالای 45 سال مسواک نرم توصیه می شود. برای کودکان زیر 12 سال، مسواک نرم توصیه مناسب است.
دلیل این است که در افراد بالای 45 سال احتمال تحلیل لثه بالاتر است و مسواک متوسط می تواند باعث تشدید تحلیل لثه بشود.

نوع مسواک
نمونه ای از مسواک با موهای متقاطع

موهای مسواک شما باید طول یکسان داشته باشند تا باعث تشدید تحلیل لثه نشوند. این موضوع در سنین 45 سال به بالا اهمیت بیشتری دارد. اگر در این محدوده سنی هستید در خرید مسواک هایی که دستجات موهای آنها متقاطع هستند و با یکدیگر زاویه می سازند احتیاط کنید.

نوع مسواک مهم است

همچنین در بعضی مسواک ها مشاهده می شود که ارتفاع بعضی از دستجات موهای مسواک کوتاه تر از دستجات کناری است و به اصطلاح کنگره کنگره ای است. این طراحی هم باعث افزایش تحلیل لثه می شود.

موهای مسواک باید صاف و غیر خمیده باشند و در صورتیکه پس از چند ماه استفاده سر بعضی از آنها به خارج خمیده شود یعنی زمان تعویض مسواک فرا رسیده است.

پنج تا 2 را همیشه به خاطر داشته باشید


یکی از پژوهشگران توصیه کرده است که هر دو ماه یکبار مسواک تعویض شود. رعایت این موضوع به بهداشت و سلامت دهان نزدیک تر است چون به مرور بر روی موهای مسواک باکتری ها رشد میکنند که غیر بهداشتی است. بنابر این حتی کسانی که هر روز مسواک نمی زنند و موهای مسواک شان صاف و ایستاده است و ظاهراً نو به نظر می آید بهتر است آن را پس از 2 ماه تعویض کنند.

نوع مسواک مهم است
دسته مسواک ارگونومیک مناسب برای راست دست و چپ دست

دسته مسواک باید طوری طراحی شده باشد که اصطلاحاً ارگونومیک باشد و افراد چپ دست و راست دست موقع استفاده دچار اشکال نشوند به راحتی از آن استفاده کنند .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها