زبان
27 آوریل

زبان انسان شگفتی هایی دارد که باید بهتر شناخته شوند

بخش های مختلف زبان

زبان عضوی عضلانی در دهان است. پوشش صورتی رنگی که این عضو را می پوشاند مخاط نام دارد. برجستگی های کوچکی که بر روی سطح فوقانی مشاهده می شود را پاپیلا یا پاپی می نامند. هزاران جوانه چشایی سطح پاپیلاها را می پوشانند.

جوانه های چشایی مجموعه ای از سلول های عصبی شکل هستند که با اعصابی که به مغز می روند ارتباط دارند. پرده نازکی که در زیر این عضو است فرنوم نام دارد که قسمت جلوی آن را به دهان متصل می کند. معادل فرنوم در فارسی لگام یا بند است. وجود این عضو برای جویدن و قورت دادن غذا و صحبت کردن لازم و ضروری است.

مزه های چهارگانه و مزه پنجم ( اومامی )

چهار حس چشایی عبارتند از شیرینی ، ترشی ، تلخی و شوری. مزه پنجم اومامی است که در نتیجه چشیدن اسیدهای آمینه مانند گلوتامات و آسپارتات ایجاد می شود. کلمه اومامی در زبان ژاپنی به معنای خوشمزه و لذیذ است. یک دانشمند ژاپنی با استفاده از گلوتامات و سدیم ترکیب مونو سدیم گلوتامات را ساخت و از آن برای مزه دار کردن غذاهای دریایی استفاده کرد. در واقع مونو سدیم گلوتامات نوعی چاشنی غذایی در کشورهای شرقی مانند ژاپن و چین است. اومامی مزه ای شبیه گوشت دارد.

آیا نقشه چشایی صحت دارد؟

زبا ن اعصاب فراوانی دارد که مزه غذاها را به مغز مخابره می کند به همین دلیل تمام قسمت های آن چهار مزه اصلی را می توانند احساس و ادراک کنند. در واقع نقشه چشایی که معمولاً ذکر می شود واقعا وجود ندارد.

جرم زبان

در بیشتر افراد لایه ای سطح زبان را می پوشاند که ممکن است زرد رنگ ، سفید رنگ و یا کرمی رنگ و حتی سیاه رنگ باشد. رنگ این لایه به مواد غذایی مصرف شده و دخانیات استفاده شده بستگی دارد.

جرم زبان از میکروارگانیسم های دهان از جمله باکتری های زنده و مرده ، سلول های کنده شده از مخاط دهان مخصوصاً کام و خرده های بسیار بسیار ریز مواد غذایی تشکیل می شود. یک عادت خوب بهداشتی این است که روزانه و به طور مرتب این لایه از روی زبان تمیز شود. زبان پاک کن بهترین وسیله است اما اگر آن را در دسترس ندارید از مسواک نرم استفاده کنید.

منبعی برای مطالعه بیشتر: payadental.org

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها