27 آوریل

زبان و شگفتی های آن

بخش های مختلف زبان

زبان عضوی عضلانی در دهان است. پوشش صورتی رنگی که این عضو را می پوشاند مخاط نام دارد. برجستگی های کوچکی که بر روی سطح فوقانی مشاهده می شود پاپیلا یا پاپی نام دارد. هزاران جوانه چشایی سطح پاپیلاها را می پوشانند. جوانه های چشایی مجموعه ای از سلول های عصبی شکل هستند که با اعصابی که به مغز می روند ارتباط دارند. پرده نازکی در زیر این عضو است فرنوم نام دارد که قسمت جلوی آن را به دهان متصل می کند. معادل فرنوم در فارسی لگام یا بند است. وجود این عضو برای جویدن و قورت دادن غذا و صحبت کردن لازم و ضروری است.

مزه های چهارگانه و مزه پنجم ( اومامی )

چهار حس چشایی عبارتند از شیرینی ترشی تلخی و شوری. مزه پنجم اومامی است که در نتیجه چشیدن اسیدهای آمینه مانند گلوتامات و آسپارتات ایجاد می شود. به گفته یک دندانپزشک کلمه اومامی در زبان ژاپنی به معنای خوشمزه و لذیذ است. یک دانشمند ژاپنی با استفاده از گلوتامات و سدیم ترکیب مونو سدیم گلوتامات را ساخت و از آن برای مزه دار کردن غذاهای دریایی استفاده کرد. در واقع مونو سدیم گلوتامات نوعی چاشنی غذایی در کشورهای شرقی مانند ژاپن و چین است. اومامی مزه ای شبیه گوشت دارد.

آیا نقشه چشایی صحت دارد؟

زبا ن اعصاب فراوانی دارد که مزه غذاها را به مغز مخابره می کند به همین دلیل تمام قسمت های آن چهار مزه اصلی را میتوانند احساس و ادراک کنند. در واقع نقشه چشایی که معمولاً ذکر می شود واقعا وجود ندارد.

بیماری های زبان

برفک یا کاندیدیازیس

سرطان زبانی

ماکروگلوسی

زبا ن جغرافیایی

سندرم سوزش زبان/ دهان

آفت دهان

لوکوپلاکیا دهانی

زبا ن مودار

استوماتیت هرپسی

لیکن پلان

تست های زبانی

بیوپسی

تست تشخیص مزه ها


درمانهای زبانی

ژل استروئیدی

نیترات نقره

لیدوکائین غلیظ

داروهای ضد قارچی

تمیز کردن روی زبان

ویتامین B

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها