سومین کنگره انجمن آسیایی بوی دهان اوکایاما
24 نوامبر

سومین کنفرانس انجمن آسیایی تحقیقات بوی دهان 1385

کنفرانس آسیائی بوی دهان در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۶ مصادف با ۷ آذر ۱۳۸۵ در شهر اوکایاما در ژاپن برگزار شد. اوکایاما شهری کوچک در جنوب کشور ژاپن است که دارای آثار تاریخی متعددی است.

همچنین دارای مظاهر تمدن جدید است که دانشگاه اوکایاما یکی از آنها است. شرکت در کنفرانس آسیائی بوی دهان فرصت مغتنمی بود تا با پژوهشگران سایر کشورها مخصوصاً پرفسور کن یااگاکی (از دانشگاه بریتیش کلمبیا و پرفسور هایدئو میازاکی (از دانشگاه نیگاتا) از نزدیک تبادل نظر کنم.

هدف از شرکت درکنفرانس آسیائی بوی دهان

تا آذر ماه سال ۱۳۸۵ تقریباً یک سال از تاسیس اولین کلینیک اختصاصی بوی دهان در اصفهان می گذشت و به شدت علاقمند بودم تا روش تشخیصی و درمانی خودمان را با سایر کشورها مقایسه کنم. همچنین لازم بود اسمی از کشور عزیزمان ایران در چنین کنگره هایی برده شود چون تا آن زمان کسی از ایران در کنگره های قبلی شرکت نکرده بود.

سخنرانی بنده در کنفرانس آسیائی بوی دهان ارایه Case Report بود که از این طریق یکی از کیس های مراجعه کننده به کلینیک اختصاصی بوی دهان را معرفی کردم. عنوان سخنرانی به شرح زیر بود و شما می توانید فایل ارائه را دانلود کنید.

Addiction to cigarette smoking due to suffering from halitosis  حجم فایل: 2.7MB

در جنب کنفرانس آسیائی بوی دهان ، نمایشگاه کوچکی از محصولات کشور ژاپن برگزار شد که به معرفی دستگاه اورال کروما و محصولات بهداشتی مانند دهانشویه، خمیردندان و زبان پاک کن پرداخته بودند.

هفتمین کنگره آکادمی آسیایی دندانپزشکی پیشگیری

البته همزمان با کنفرانس آسیائی بوی دهان ، همایش دیگری در زمینه دندانپزشکی پیشگیری برگزار شد که در آن کنگره هم شرکت کردیم تا از مباحث مطرح شده در کارگاه روش تشخیص و درمان بوی بد دهان استفاده کنیم.

در این کارگاه دکتر میازاکی و دکتر یااگاکی به تشریح مفاهیم رایج در تشخیص و اندازه گیری بوی بد دهان پرداختند . در آنجا بود که متوجه شدم ما در زمینه اندازه گیری و تشخیص بوی دهان کمبودی نداریم و تمام کمبود های ما به کیت های درمانی بوی بد دهان مربوط میشود مانند دهانشویه، خمیردندان، زبان پاک کن و ….

پس از بازگشت از ژاپن عزم خود را جزم کردم تا با مطالعات شیمیایی و ثبت اختراعات آمریکا و اروپا فرمولاسیون اختصاصی برای استفاده در خمیردندان و دهانشویه ابداع کنم. چون در طول یکسال قبل، شناخت نسبی از نیازهای درمانی بیماران داخل کشور به دست آورده بودم، سعی شد تا علاوه بر استفاده از تجربیات دیگران، محصولی خلق کنیم که بومی سازی شده باشد.

جستجو

دسته‌ها