دهانشویه ها
11 آگوست

پرسش و پاسخ دهانشویه ها : جواب چند سوال را می دانید؟

دهانشویه ها محصولاتی متنوع و با کارآیی های گوناگون هستند که تاثیر خوبی بر مشکلات دهان و دندان دارند. البته موقع انتخاب و استفاده سوالات متعددی را در ذهن ایجاد کنند. در این مقاله یکی از دندانپزشکان به متداول ترین سوالات شما در خصوص دهانشویه ها پاسخ داده است. اگر شما نیز سوالی دارید که مایلید در این مقاله پاسخ داده شود از طریق ارسال دیدگاه به دست ما برسانید. به این منظور به پایین همین صفحه مراجعه فرمایید.

دهانشویه با نفوذ به تمام نواحی دهان باعث می‌شود میزان باکتری‌های موجود در دهان کاهش یابد. با کاهش باکتری های دهان احتمال ایجاد دردهای شدید پس از کشیدن دندان کاهش می‌یابد.
شرکت‌های سازنده میزان مصرف دهانشویه را بر روی قوطی آن ذکر می‌کنند که باید از آن پیروی شود. معمولاً بین 10 تا 20 میلی لیتر محلول دهانشویه را باید به مدت 30 الی 60 ثانیه در دهان نگه داشت و چرخاند. حداقل مصرف دهانشویه روزانه 1 بار است که بهتر است قبل از خواب استفاده شود.
معمولاً پس از استفاده از دهانشویه نیازی به شستشوی دهان نیست چون باعث کاهش میزان تأثیر آن می‌شود. اگر چنین نیازی دارید حتماً ترکیبات تشکیل‌دهنده دهانشویه خود را بررسی کنید احتمالاً الکل یکی از آن‌هاست. با انتخاب دهانشویه غیر الکلی مشکل برطرف می شود.
زیاد فرقی ندارد اما بعضی دندانپزشکان توصیه می‌کنند ابتدا مسواک بزنید و سپس از دهانشویه استفاده نمایید تا میزان نفوذ ترکیبات دهانشویه مانند فلوراید به جسم دندان بیشتر شود.
دهانشویه ها به دلیل ترکیبات ضد باکتری و فلوراید برای دندانها مفید هستند اما بعضی از دهانشویه ها که دارای الکل و کلرهگزیدین هستند عوارضی برای دندان‌ها ایجاد می‌کنند.
برای کودکان بالای 12 سال که توانایی قورت ندادن دهانشویه را دارند بلامانع است. با این حال بعضی از شرکت‌های سازنده دهانشویه های ملایمی برای کودکان ساخته اند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها