23 آوریل

نخ دندان را چگونه استفاده کنیم؟

نخ دندان راحت ترین و ارزانترین وسیله برای تمیزکردن بین دندانها است. همه ما می دانیم که باید بین دندانها یمان را حداقل روزی یک بار تمیز کنیم اما همه افراد روش آن را نمی‌دانند. نحوه صحیح استفاده از نخ دندان را با استفاده از راهنمای گام به گام زیر بیاموزید.

نخ را بر روی کدام انگشتان ببندیم؟

حدود ۴۰ تا ۵۰ سانت از نخ را ببرید و بیشتر آن را بر روی انگشت وسط دست اول خود بتابانید. بقیه نخ را بر روی انگشت وسط دست دوم تان ببندید. همچنانکه از نخ استفاده می کنید و کثیف می شود این بخش را بر روی انگشت وسط دست دوم خود بپیچید.

نخ را چطور وارد ناحیه بین دندانی کنیم تا خونریزی ایجاد نشود؟

نخ دندان

برای نخ کشیدن دندانهای جلو از دو انگشت شست و برای دندان های عقبی از انگشتان اشاره استفاده کنید تا دسترسی به آخرین دندان هم ممکن باشد. موقعی که می خواهید نخ را بین دو دندان وارد کنید، از فشار ناگهانی بپرهیزید چون باعث آزردگی لثه شما خواهد شد. نخ دندان را بین دو دندان قرار دهید و همچنانکه حرکت رفت و برگشتی (مانند اره کشیدن) انجام می دهید آن را به آرامی بین دو دندان وارد کنید.

ورود و خروج نخ دندان در بین دندانها کافی نیست

نخ دندان

موقعی که نخ دندان از ناحیه تماس بین دو دندان ها رد شد نخ را وارد لثه یکی از دندانها کنید و در ابتدا با انجام حرکات افقی و سپس عمودی ( بالا و پایین) دیواره دندان را جاروب کرده تمیز کنید. همین روش را برای پاک کردن دندان مجاور استفاده کنید.

هنگامی که از تمام قسمت های تمیز نخ دندان استفاده کردید آن را دور بیندازید و برای دندان‌های باقیمانده از نخ جدید استفاده کنید. نخ استفاده شده ، علاوه بر این که کارایی لازم را ندارد باعث انتقال باکتری ها از یک دندان به دندان دیگری می شود.
درباره انتخاب محصولات مراقبت از دهان و دندان با دندانپزشک خود مشورت کنید. همچنین می توانید از مطالب موجود در این وب سایت استفاده کنید.
مطالب بیشتر درباره استفاده از نخ دندان
آیا باید دندان های تان را قبل از استفاده از نخ دندان مسواک کنید یا بعد از آن

منبعی برای مطالعه بیشتر : www.mouthhealthy.org

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها