بوی سیر
1 نوامبر

بوی سیر یا بوی پیاز دهان چرا چند روز باقی می ماند؟

بوی سیر یا بوی پیاز به قدری زننده است که افراد ترجیح می دهند از مراوده و ارتباط با دیگران و شرکت در مجالس مهمانی و حتی مذهبی خودداری کنند. بوی سیر و پیاز در دو فاز باعث ناراحتی دیگران می شود. فاز اول تا 4 ال 5 ساعت پس از صرف غذا و فاز دوم تا ساعت ها و حتی روزها پس از صرف غذا ممکن است ادامه یابد.

فاز اول . بعد ازخوردن مواد غذایی بدبو مانند سير و پياز مقداری از ترکیبات آن در بزاق دهان حل می‌شود و تا مدتی باعث بدبویی دهان می‌گردد. پس از مصرف مواد غذایی در صورتی که از مسواک، خمیردندان، آدامس و دهانشویه استفاده شود، کاهش زیادی در بوی دهان ایجاد می‌شود چون ترکیبات بدبوی موجود در دهان تا حد زیادی از سطح مخاط دهان پاک می گردد.حتی جویدن سبزیجات خوشبو مانند جعفری و ریحان در این فاز می تواند باعث مخفی کردن بوی بد دهان شود.

فاز دوم . در ادامه بین دو تا سه ساعت طول می‌کشد تا معده تخلیه گردد و مواد غذایی برای جذب به روده منتقل شود. به محض ورود ترکیبات غذایی جذب شده به خون و ورود آن‌ها به ریه ها، بوی بد مواد غذایی را می‌توان از بازدم افراد متوجه شد.

از این مقطع زمانی به بعد، تا هر زمانی که این ترکیبات در خون ماندگار باشند (معمولاً بین دو تا سه روز)، بازدم افراد زننده و بدبو خواهد بود. خوراکی های بدبو دارای ترکیبات متفاوتی از جمله ترکیبات گوگرددار هستند . بعضی از این ترکیبات دقیقاً همان ترکیبات بدبویی هستند که توسط باکتری های دهان تولید می شوند مانند سولفید هیدروژن ، متیل مرکاپتان ، و دی متیل سولفاید . ترکیبات آمین دار و اسید های چرب با زنجیره کوتاه نیز در غذاهای بدبو یافت می شود.

استفاده از مسواک، خمیردندان و دهانشویه و سبزیجات خوشبو و آدامس در این دوران کاملاً بی‌نتیجه است، چون منشأ ترکیبات بدبو در خارج از محیط دهان است نه خود دهان. حداکثر ‌تاثیری که می‌توانند داشته باشند، مخفی کردن بوی بد و جایگزینی آن با بوی خوش است.

اما غلظت گازهای بدبوی تنفسی به قدری زیاد است که استفاده از این موارد تاثیر بسزایی ندارد. توجه به این نکته لازم است که بوی ناشی از خوراکی ها طبیعی است و نیازی به مراجعه به پزشک ندارد.

منبعی برای مطالعه بیشتر : بوی سیر و پیاز دهان را به چه روشهایی می توان از بین برد؟

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها