رفع بوی دهان با عسل و سرکه
25 اکتبر

رفع بوی دهان با عسل و سرکه باعث پوسیدگی دندانها می شود

رفع بوی دهان با عسل و سرکه !؟

رفع بوی دهان با عسل و سرکه مثل پاشیدن نفت و یا بنزین بر روی آتش است. این کار تداعی بخش این مثل فارسی است: اومد ابرویش را درست کند، چشمش را کور کرد.

در مقالات دندانپزشکی ذکر شده است که پایین بودن اسیدیته (pH) دهان و مصرف گلوکز باعث کاهش بوی دهان می شود. اگر فقط رفع بوی دهان در نظر گرقته شود توصیه فوق الذکر صحیح است. اما بشنوید از آن روی سکه. 

استفاده از شیرینی جات و سرکه با یکدیگر و یا به تنهایی، برای سلامت دندان ها مضر است. مقالات علمی یکصد سال اخیر نقش شیرینی ها در ایجاد پوسیدگی دندان را کاملاً تایید می کند و هیچ تردیدی در آن نیست. اما شما فکر می کنید چرا شیرینی ها برای دندان مضر هستند؟ جواب: باکتری های دهان با مصرف قند موجود در شیرینی جات، نوعی اسید تولید می‌کنند که باعث تخریب دیواره دندان می‌شود.

پس در واقع شیرینی جات به دلیل ایجاد اسید برای دندان‌ها مضر هستند.

اکثر ترشیجات طبیعتی اسیدی دارند و با تأثیر مستقیم بر دندان باعث تخریب آن می‌شوند. هرگونه سرکه از جمله سرکه سیب و سرکه سفید حتی اگر با آب مخلوط شوند خاصیت اسیدی داشته، غرغره کردن با آن ها باعث تخریب دندان‌ها می‌شود.

با این توضیحات مشخص می‌شود که شیرینیجات و اسیدها اگرچه باعث کاهش بوی دهان می‌شوند اما تأثیرات مخربی بر روی دندان‌ها بر جای می‌گذارند. بنابراین استفاده از شیرینی جات و اسیدها برای فرونشاندن آتش بوی دهان مانند آب عمل می‌کند، اما وقتی بر روی آتش پوسیدگی دندان ریخته می‌شود، مانند بنزین عمل می‌کند و باعث تشدید پوسیدگی دندان ها می‌گردد.

پس به طور قاطع اعلام می‌کنیم فقط افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند گاه گاهی می‌توانند از عسل و سرکه برای کاهش بوی دهان استفاده کنند و افرادی که دارای دندان طبیعی هستند مجاز به استفاده از این دو خوراکی برای کاهش بوی دهان نیستند.

منبعی برای مطالعه بیشتر : payadental.org

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها