تشخیص علت بوی دهان
2 اکتبر

تشخیص علت بوی دهان با انجام یک آزمون ارزان سریع و آسان

تشخیص علت بوی دهان و یا هر بیماری دیگری زمینه ساز موفقیت و یا شکست درمان است. در مورد بیماری بوی بد دهان آزمون های تخصصی و حرفه ای با دستگاه و بدون دستگاه قابل انجام است و مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی است. اما در اینجا یک روش ساده عملی به شما پیشنهاد می شود که میزان موفقیت آن حدود 70 تا 80 درصد است و می تواند شما را در زمانی کوتاه و با هزینه ای جزیی به تشخیص علت بوی دهان رهنمون شود.

علت بوی دهان چیست؟

تجربه ما در کلینیک اختصاصی بوی دهان نشان می دهد که علت 99 درصد از موارد بوی دهان باکتری های دهان هستند. این باکتری ها با تولید ترکیبات بد بو مانند ترکیبات فرار گوگرد دار (VSCs) با عث ایجاد بوی دهان می شوند.

بنابراین اگر معلوم شود که علت بوی بد دهان در خود دهان نهفته است در واقع 99 درصد راه را رفته ایم. به این منظور تست ساده ای را می توانید انجام دهید و اگر نتیجه این آزمون کاهش شدید بوی دهان بود، شما فرد خوشبختی هستید چون با انجام یک کار ساده بهداشتی که استفاده از دهانشویه ضد بوی دهان است می توانید بوی دهان را به شدت کاهش دهید.

غافلگیر نشوید

این نکته خدمت شما عرض می شود تا سوپرایز نشوید. اگر علت بوی دهان در خود حفره دهان باشد این نوع از بوی دهان را نمی توان حذف کرد بلکه فقط می توان کاهش داد. به عبارت دیگر مادامی که از دهانشویه ضد بوی دهان استفاده می کنید بوی دهان به اندازه ای کم میشود که شما می توانید در محیط کار، اجتماع و خانواده به زندگی عادی ادامه دهید. اما این به معنای حذف بوی دهان نیست بلکه به معنای کنترل و کم شدن آن است و شما مجبورید از حالا به بعد در کنار مسواک، خمیردندان و نخ دندان خود یک دهانشویه ضد بوی دهان داشته باشید.

تشخیص علت بوی دهان با انجام تست ساده

با مشاهده ویدیویی که در پایین این صفحه وجود دارد می توانید با این تست عملی آشنا شوید. اگر با انجام این تست کاهش شدید بوی دهان را مشاهده کردید شما به تشخیص نهایی رسیده اید اما اگر دهانشویه نتواند بوی دهان را حداقل به میزان 50% کاهش دهد دو احتمال وجود دارد:

1- خطایی در انجام آزمون انجام شده است و یا

2- واقعاٌ علت بوی دهان در حفره دهان نیست

برای اینکه متوجه شوید کدام یک از موارد بالا علت منفی شدن تست شما شده است می توانید از امکانات تشخیصی کلینیک اختصاصی بوی دهان استفاده کنید. به این منظور لازم است نحوه انجام تست آسان بوی دهان به همان روشی باشد که در ویدیو ذکر شده است، چون عدم انجام و اجرای دقیق مراحل آزمون باعث سردرگمی درمانگر بوی دهان می شود. لذا توصیه اکید می شود که دقیقاً به همان روش توضیح داده شده در ویدیو عمل کنید.

با تست آسان تشخیص بوی دهان آشنا شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها