تشخیص علت بوی دهان
2 اکتبر

تشخیص علت بوی دهان با انجام یک آزمون ارزان سریع و آسان

تشخیص علت بوی دهان و یا هر بیماری دیگری زمینه ساز موفقیت و یا شکست درمان است. در مورد بیماری بوی بد دهان آزمون های تخصصی و حرفه ای با دستگاه و بدون دستگاه قابل انجام است و مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی است. اما در اینجا یک روش ساده عملی به شما پیشنهاد می شود که میزان موفقیت آن حدود 70 تا 80 درصد است و می تواند شما را در زمانی کوتاه و با هزینه ای جزیی به تشخیص علت بوی دهان رهنمون شود.

علت بوی دهان چیست؟

تجربه ما در کلینیک اختصاصی بوی دهان نشان می دهد که علت 99 درصد از موارد بوی دهان باکتری های دهان هستند. این باکتری ها با تولید ترکیبات بد بو مانند ترکیبات فرار گوگرد دار (VSCs) با عث ایجاد بوی دهان می شوند.

بنابراین اگر معلوم شود که علت بوی بد دهان در خود دهان نهفته است در واقع 99 درصد راه را رفته ایم. به این منظور تست ساده ای را می توانید انجام دهید و اگر نتیجه این آزمون کاهش شدید بوی دهان بود، شما فرد خوشبختی هستید چون با انجام یک کار ساده بهداشتی که استفاده از دهانشویه ضد بوی دهان است می توانید بوی دهان را به شدت کاهش دهید.

غافلگیر نشوید

این نکته خدمت شما عرض می شود تا سوپرایز نشوید. اگر علت بوی دهان در خود حفره دهان باشد این نوع از بوی دهان را نمی توان حذف کرد بلکه فقط می توان کاهش داد. به عبارت دیگر مادامی که از دهانشویه ضد بوی دهان استفاده می کنید بوی دهان به اندازه ای کم میشود که شما می توانید در محیط کار، اجتماع و خانواده به زندگی عادی ادامه دهید. اما این به معنای حذف بوی دهان نیست بلکه به معنای کنترل و کم شدن آن است و شما مجبورید از حالا به بعد در کنار مسواک، خمیردندان و نخ دندان خود یک دهانشویه ضد بوی دهان داشته باشید.

تشخیص علت بوی دهان با انجام تست ساده

با مشاهده ویدیویی که در پایین این صفحه وجود دارد می توانید با این تست عملی آشنا شوید. اگر با انجام این تست کاهش شدید بوی دهان را مشاهده کردید شما به تشخیص نهایی رسیده اید اما اگر دهانشویه نتواند بوی دهان را حداقل به میزان 50% کاهش دهد دو احتمال وجود دارد:

1- خطایی در انجام آزمون انجام شده است و یا

2- واقعاٌ علت بوی دهان در حفره دهان نیست

برای اینکه متوجه شوید کدام یک از موارد بالا علت منفی شدن تست شما شده است می توانید از امکانات تشخیصی کلینیک اختصاصی بوی دهان استفاده کنید. به این منظور لازم است نحوه انجام تست آسان بوی دهان به همان روشی باشد که در ویدیو ذکر شده است، چون عدم انجام و اجرای دقیق مراحل آزمون باعث سردرگمی درمانگر بوی دهان می شود. لذا توصیه اکید می شود که دقیقاً به همان روش توضیح داده شده در ویدیو عمل کنید.

با تست آسان تشخیص بوی دهان آشنا شوید

دیدگاه ها


 • سلام وقت شما بخیر
  من سی سالمه.از بچگی مشکل بوی دهان داشتم و دارم. چند سالی هست متوجه شدم این بو به دلیل جرم گاهی سفید و گاهی زرد روی زبانه. الان طوری شده فقط تا چند دقیقه بعد از مسواک زدن دندان و زبان بوی بد دهان ندارم و به محض اینکه چند دقیقه بگذره دهانم خشک میشه و بو شدت میگیره. وقتی هم چیزی میخورم فقط تا مدت کوتاهی این بو نیست و باز شروع میشه.همیشه هم مسواک و نخ دندان استفاده میکنم و دندونام مشکلی ندارد. هروقت دهانشویه هالیتا ایوان استفاده کنم چند ساعتی این بو برطرف میشه
  ممنون میشم کمکم کنید از شر این بو خلاص شم که هم دیگه خودم اذیت نشم هم اطرافیانم. ممنونم

 • سلام به نظر میرسد علت مشکل شما میکربهای دهان باشند اما نیاز به تایید دارد اگر مایلید لطفا تست تشخیصی بوی دهان را انجام دهید
  https://drtalebian.com/bad-breath-diagnosis-test/

 • سلام وقت بخیر خدا قوت
  دکتر جان من مشکل بوی دهان دارم تست شما رو انجام دادم وجزو یک درصد هستم
  دکتر گوش حلق و بینی مشکل من رو از آلرژی و ترشحات پشت حلق تشخیص داد و قرص سیتریزین و اسپری بینی فلوتیکازون تجویز کرد وبا استفاده دارو بهتر شدم ولی بعد از مدتی اثرات دارو کم شد
  میخواستم بدانم به نظر شما داروی بهتر ویا روش موثرتری هست برای درمان
  باتشکر فراوان از سایت وکلینیکتون واینکه این مشکل بزرگ رو برای مردم قابل حل کردید خداوند انشالله خیر دنیا وآخرت ب شما عنایت کند

 • سلام و درود بر شما
  حیطه کاری بنده محیط دهان است و در خصوص سایر نواحی بدن اظهار نظر نمی کنم. با تشکر از شما

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها