درمان بوی دهان
21 سپتامبر

درمان بوی دهان؟ برو بابا مگه میشه؟!

داستان ما

درمان بوی دهان . در اسفند 1376 پس از دفاع از پایان نامه دکترا دندانپزشکی فراغتی حاصل شد تا در تهیه پایان نامه همسرم -با عنوان بوی دهان- به ایشان کمک کنم. مطالعه مقالات بوی دهان باعث شد به این موضوع علاقمند شوم و در باره کلینیک های درمان بوی دهان در  ایران و سایر کشورها جستجو کنم. این کنجکاوی من را با روش های تشخیصی و درمانی بوی دهان و همچنین پزشکان موفق در این زمینه آشنا کرد.

نتیجه ای که حاصل شد: تاسیس کلینیک اختصاصی بوی دهان در کشور الزامی و مورد نیاز است.

8 راز ی که متوجه آنها شدم:

 1. بیماری بوی دهان در داخل کشور وجود دارد و مردم به تشخیص و درمان آن نیاز دارند.
 2. هر یک از تخصص های پزشکی و دندانپزشکی از دیدگاه خود به این موضوع می پردازند و کسی متولی و علاقمند بررسی جامع و تشخیص و درمان اختصاصی بوی دهان نیست. به بیان دیگر، کسی حوصله و وقت کافی به این منظور صرف نمی کند.
 3. همچنین کسی برای بررسی شرایط روحی و روانی مبتلایان وقت نمی گذارد.
 4. برای تشخیص و اندازه گیری گازهای دهان دستگاه تشخیصی نداریم.
 5. برای رفع بوی بد دهان محصولات درمانی اختصاصی یا اصلاً وجود ندارد و یا اینکه برای مردم ناشناخته است.
 6. لازم است یک دندانپزشک که با محیط دهان و دندان و نیازهای درمانی بوی دهان آشنایی دارد، با کسب اطلاعات شیمیایی، اقدام به ابداع یک فرمولاسیون نماید.
 7. درمانگر بوی دهان باید وضعیت روحی و روانی مبتلایان را بررسی کند تا بتواند درمان جامعی ارائه کند. درمانگر باید بتواند در کاهش دردهای روحی مبتلایان موثر باشد.
 8. مشکلات غیر جسمانی که مبتلایان بوی دهان با آنها درگیر هستند به مراتب بیشتر و بزرگتر از مشکل جسمانی آنها است و اگر در کلینیک اختصاصی بوی دهان گوش شنوایی برای شنیدن درد دل های ایشان وجود داشته باشد، آرامش از دست رفته به ایشان برمی گردد.

 تاریخچه اولین کلینیک اختصاصی بوی دهان ایران

در سال ۱۳۸۴ اولین کلینیک درمان بوی دهان توسط اینجانب در اصفهان تاسیس گردید و با روش تشخیصی انحصاری MCART و دستگاه کروماتوگرافی گازی اورال کروما و روش درمانی انحصاری “3 نوع دهانشویه خنثی کننده لحظه ای بوی دهان” در خدمت شما هموطنان و همچنین مراجعه کنندگان  از سایر کشورها هستم. تا تاریخ 4 شهریور 1398 تعداد 571 مراجعه کننده از بیش از 15 استان کشور و همچنین سایر کشور ها به این کلینیک مراجعه داشته اند.

 گرچه خدمات این کلینیک در یک مطب دندانپزشکی ارائه می‌شود، در زمان حضور متقاضیان درمان بوی دهان، سایر درمان‌های دندان‌پزشکی ارائه نمی‌گردد تا به حریم خصوصی مراجعه کنندگان احترام گذاشته شود.

3 روش تشخیص بوی دهان

عامل کلیدی در موفقیت درمان بوی دهان، تشخیص علت آن است. با استفاده از روش های زیر این امر امکان پذیر است.

 1. روش ارگانولپتیک (بینی بالینی) عبارت است از چند آزمون جهت ارزیابی لثه ها، بینی، حلق، زبان، و کل دهان.
 2. دستگاه آنالیزور گازی اورال کروما، میزان گازهای گوگرد دار دهان با دقت ۱ در ۱۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ (ppb) سنجیده می شود که در حین سنجش، منحنی مربوطه رسم می گردد و بیماران محترم از نزدیک آن را مشاهده می کنند.
 3. سومین روش تشخیصی که حدود ۱ ساعت به طول می انجامد “ آزمون MCART” است. این آزمون برای اولین بار توسط اینجانب پیشنهاد شد و تا کنون ملاک عمل ما در تشخیص منبع بوی دهان بوده است.

علاقمندان می‌توانند با مراجعه به مقالة منتشرشده در سال ۲۰۰۸ اطلاعات علمی در این زمینه به دست آورند. در پایان بر اساس نتایج این سه آزمون علت بوی دهان مشخص می گردد.

روش درمان بوی دهان

در ۹۹ درصد موارد، بوی دهان درمان ساده ای دارد که به دو روش مکانیکال و شیمیائی است. در روش مکانیکال روی زبان، لثه ها، کام  و سطوح دندان ها از میکروب ها پاک می شود و در روش شیمیائی با تجویز دهانشویه، درمان بوی دهان تکمیل می گردد.


سوال های پر تکرار در باره درمان بوی دهان

 آیا می توان بوی دهان را می توان ریشه کن کرد؟

در ۹۹ درصد موارد، بوی بد دهان مانند بسیاری از بیماریها مثل فشار خون و دیابت (مرض قند) قابلیت ریشه کنی ندارد و تا زمانی كه از محصولات درماني استفاده می شود قابل كنترل است و با قطع درمان دوباره شروع می شود.

تنها در ۱ درصد موارد بوی دهان به دلیل بیماری های خاص ایجاد می شود که با ریشه کنی آن ها، بوی دهان نیز ریشه کن می شود. اگر شما بعد از چند ماه با ما تماس بگیرید و بپرسید چرا من خوب نشدم معلوم می شود به جملات فوق دقت نکرده اید.

دوباره تاکید میکنم اگر به دنبال درمانی هستید که باعث حذف بوی دهان شود

به ما مراجعه نکنید

چون نه این ادعا را داریم و نه این ادعا علمی و شدنی است.

چرا چند روز زودتر از موعد مورد نظر باید تعیین وقت شود؟ مگر چه محدویتی وجود دارد؟

چون لازم است دستگاه تشخیصی اورال کروما  ۲۴ ساعت زودتر روشن گردد تا شرایط لازم برای اندازه گیری را به دست آورد.


 اگر علت بوی دهان منشا دهانی نداشته باشد، آیا درمانی ارایه می شود؟

تا کنون در کمتر از ۱ درصد از موارد لازم بوده است که فرد، علاوه بر روش درمانی ما ، از تخصص گوش و حلق و بینی استفاده کند. در این بیماران ترشحات چرکی، سابقه سینوزیت، انحراف بینی و پولیپ بینی وجود داشته است.

تا حالا موردی نداشتیم که لازم باشد نزد سایر متخصصین پزشکی ارجاع دهیم. تنها در 1 مورد با تصحیح روکش دندان بیمار بوی دهان حذف شد. در چندین مورد هم بعد از درمان بیماری لثه بوی دهان کاهش پیدا کرد.


چند جلسه تشخیصی مورد نیاز است و چگونه باید وقت بگیریم؟

لطفا بدون هماهنگی قبلی مراجعه نفرمایید. روش ما به گونه ای تنظیم شده است که در یک جلسه چند ساعته

به تشخیص می رسیم. برای تعیین وقت از طریق تلفن و یا ایمیل با ما تماس بگیرید.

5 ارمغانی که از ما به شما خواهد رسید؟

 1. ما نیازهای شما را می شناسیم. در این کلینیک برای حرف های شما گوش شنوایی وجود دارد و شما می توانید در مدت 60 دقیقه به طور رو در رو موضوعات مورد نظر خود را با درمانگر بوی دهان در میان بگذارید. حاصل این گفتگو آرامش خیال، ارتقا اعتماد به نفس، بازگشت به زندگانی عادی، دوری از درگیری های ذهنی، ارتقا روابط اجتماعی و خانوادگی است.
 2. اگر بارها به دلیل ناموفق بودن درمان بوی دهان که در سایر مطب ها ارایه میشود دچار ناامیدی شده اید، با درمانی که از ما دریافت می کنید به فعالیت نرمال خود برخواهید گشت.
 3. ما بدون اندازه گیری به شما نخواهیم گفت که منشا بوی دهان فقط در ذهن شما است.
 4. ما به شما پیشنهاد جراحی لوزه و اندوسکوپی نخواهیم داد. درمان بوی دهان در 99 درصد موارد بسیار ساده است.
 5. ما روش های تهاجمی جراحی و دارویی سنگین ضد میکرب معده را تجویز نمی کنیم.


 7 موردی که باید بدانید و در روز مراجعه رعایت کنید

 • لطفا ناشتا باشيد و در روز مراجعه از نخ دندان، مسواک، خمیردندان، دهانشویه، آدامس و هرگونه ماده معطر استفاده نکنید. در صورت نياز فقط 1 بار با آب آشامیدنی دهان خود را شستشو دهید.
 • تاکید می گردد از لباسی استفاده کنید که معطر نباشد. پیشنهاد می شود لباسی که قرار است در روز مراجعه بپوشید را بدون شوینده ها و حالت دهنده لباس بشویید وحتما اتو بزنید. خواهشمندیم فرد یا افراد همراه شما نیز از چنین روشی استفاده کنند. گازهای عطر و ادکلن باعث ایجاد خطا در سنجش دستگاه می شود.
 • لطفاً روز مراجعه کفش خود را واکس نزنید.
 • ۷۲ ساعت قبل از مراجعه، لطفا از مصرف غذاهای دارای سیر یا پیاز خام  و نیز سوسیس و کالباس و کباب کوبیده پرهیز کنید.
 • اگر از پروتزهای دهانی استفاده می کنید لطفاً شب قبل از مراجعه، آن را از  دهان خارج کنید.
 • دو هفته قبل از مراجعه نباید از آنتی بیوتیک استفاده کرده باشید.
 • به بیماریهایی که دستگاه تنفس را درگیر می کنند (مانند سرماخوردگی و سرفه های شدید) نباید مبتلا باشید.
 • دوره قاعدگی (پریود) مانعی برای خانم ها محسوب نمی شود.

می توانید برای کسب آگاهی نسبی درباره میزان بوی دهان تان در  تست آنلاین بوی دهان شرکت کنید.

تست اولیه تشخیصی را قبل از مراجعه به ما انجام دهید شاید خودتان یکروزه بتوانید علت ایجاد کننده بوی دهان را تشخیص دهید. شانس خودتان را امتحان کنید. بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آشنایی با کلینیک اختصاصی بوی دهان در یک نگاه

دیدگاه ها


 • سلام ..بیماری لثه باعت چه پیامدهایی میشود؟

 • با عرض سلام بیماری لثه عواقب زیادی از جمله بوی دهان لقی دندانها خونریزی از لثه

 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  طی سرچ هام برای تشخیص یا رفع بوی دهان با سایت شما آشنا شدم. بنده تا جایی که خاطرم هست از بچگی این مشکل رو داشتم همه میگفتن شاید از لوزه هاست البته بنده اقدام مراجعه به پزشک نکردم برای این مطلب علائم به این صورت هستش که صبح ها مزه دهنم بسیار ترش و گاهی حتی تلخ میشه جوری که تمایل ندارم حتی آب دهانم رو قورت بدم. در کل روز دهانم بو میده که شدت اون اوایل صبح خیلی بیشتره. وقتی با بینی تنفس میکنم و کنار کسی مثلا خواهرم هستم بویی استشمام نمیشه اما حرف که میزنم مخصوصا وقتایی که گرسنه ام یا بین وعده های غذایی بشدت بوی نامطبوع و بقول دوستان بوی مدفوع مانند میده. بنده دندان پرشده 6 تا و بهم ریختگی زیاد در ندان هام دارم و گفتن که مستعد التهاب لثه بخاطر وضع دندونهام هستم که متاسفانه فعلا از نظر مالی وضعیتم به گونه ای هستش که نمیتونم کاری براش انجام بدم. مشکل نفخ و گهگاهی یبوست هم دارم. یکبار با پزشک طب سنتی صحبت میکردم میگفت سردی معده یا طبع سودای شدید دارید و همین باعث نفخ و بوی دندانه. این بو همسرم رو خیلی آزار میده و تاثیر بدی روی رابطمون گذاشته خواهش میکنم راخ حلی بمن بدید تا از حتی اگر حذف نمیشه بشه کاهشش داد. البته در صدد تهیه دهانشویه معرفی شده شما هستم و تستی که گفتین رو میخوام انجام بدم تا مطمئن شم از دهانه نه معده و سینوس و لوزه و غیره…. اگر باید به پزشک خاصی مراجعه کنم یا روش خاصی رو در پیش بگیرم با توجه به صاحب نظر بودنتون در این زمینه من رو راهنمایی کنید سپاسگزارم

 • با عرض سلام
  پس از انجام تست لطفا نتیجه را بر روی واتساپ به بنده اطلاع دهید تا راهنمایی کنم

 • سلام
  من هر چی میخورم دهنم بوی اون و میگیره حتی خوشبو کننده ها یا مسواک بزنم شدید بوی خمیر دندان و دهان شویه میده طوری که وقتی با کسی صحبت می‌کنیم خیلی عجیب بمن نگاه میکنن دیگه هیچ اعتماد به نفسی ندارم نمیتونم با کسی از نزدیک صحبت کنم 😓

 • با عرض سلام و ادب
  این طبیعی است که دهان بوی مواد غذایی را بگیرد همه ما اینطور هستیم اما اینکه دیگران چه عکس العملی دارند را من نمیتوانم پاسخگو باشم

 • سلام وقت شما بخیر
  من بسیار بهداشت دهانم رو رعایت میکنم، دندون خراب که نیاز به ترمیم داشته باشه ندارم، که سال گذشته برای چک رفته بودم دندانپزشکی خیلی راضی بودن از وضعیت دندان هام، اما دائما با بوی دهان درگیر هستم، دقیقا زیر بینی م بو میگیره در طول روز، مجبورم دائما آب بخورم، یا دلئما مجبور به ریزه خواری هستم تا بوی دهانم کمتر شه، چون حذف نمیشه حتی با غذا خوردن
  احساسی که دارم ته حلقم بوی بدی داره، خلط غلیظی دارم،سنگ لوزه هم دارم، چون گاهی دونه های سفید بد بویی رو حس میکنم
  یه مدت معده م تحت درمان بود با آنتی بیوتیک های خیلی قووی، که تو این مدت بوی دهانم کاملا از بین رفته بود، حتی صبح هم بوی زیادی نداشت، اما داروها که دوره شون تموم شد دوباره بوی دهانم برگشت، این موضوع واقعا از نظر ذهنی روی من اثر گذاشته، خیلی جاها حرف نمیزنم از ترس اینکه دهانم بوی بدی بده، حالا سوالم این هست که آیا با مراجعه میتونم کنترل کنم بدون اینکه آنتی بیوتیک قوی خورده بشه؟ و با توجه به شرایطی که خدمتتون گفتم آیا دهانشویه میتونه کمک کنه به کنترلش؟
  ممنونم از اینکه راهنمایی بفرمایید

 • سلام و تشکر از پیام تان
  استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان مشکل بوی دهان درست نیست مثل این است که برای کنترل میکربهای پوسیدگی دندان به جای مسواک و خمیردندان و دهانشویه از آنتی بیوتیک استفاده شود. بهتر است برای تعیین علت بوی دهان از تستی که در لینک زیر است استفاده کنید شاید علت مشکی در محیط دهان باشد که با دهانشویه با کمترین عوارض میتوان آن را کنترل کرد
  https://drtalebian.com/bad-breath-diagnosis-test/

 • با سلام وعرض ادب آقای دکتر من چند سال است که دهانم بو میده و همیشه به طور مرتب مسواک میزنم و همیشه اب نمک قرقره میکنم اما نه بوی دهانم رفع میشود بلکه چند برابر می شود و در طول روز همیشه دهانم بو میده .خواهش میکنم کمکم کنید

 • با سلام شما باید به دنبال علت بوی دهان بگردید اگر از دهانشویه پایادنتال استفاده کنید و بوی دهان کم شود مشخص میشود که علت میکربهای دهان هستند و از حالا به بعد مثل مسواک که کاهنده پوسیدگی دندان است دهانشویه هم تا زمان استفاده از آن باعث کاهش بوی دهان میشود

 • با سلام من بزاق دهانم بیشتر بو میده.بوی شبیه آمونیاک و سولفور !

 • با سلام
  پژوهش های بسیاری مشخص کرده که میکربهای دهان با تجزیه سیستیین موجود در غذاهای پروتئینی باعث تولید ترکیبات فرار گوگرددار می شوند و علت حدود 70 درصد از بوی دهان همین گازهای سولفوردار است اما ترکیبات آمینی کمتر از 10 درصد علت بوی دهان است

 • سلام خسته نباشید اقای دکتر من دختر نوجوان از بچگی دهانم بو میده وخیلی اذیتم میکنه از نظر جسمانی مشکل ندارم نمیدونم برای چی اینجوریام لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنونم

 • با سلام نگران نباشید خیلی ها به درجات کم تا زیاد به بوی دهان مبتلا هستند و میتوانند با بهداشت دهان و دهانشویه پایادنتال آن را کنترل کنند و به زندگی عادی ادامه دهند.

 • سلام اقای دکتر من خیلی وقته که دهانم بو میده هر موقع به حمام میروم ریز دانه های چربی از گلوم میاد که بوی بد میده ای مشکل ناشی از چه چیزی میشه

 • سلام و درود بر شما
  احتمالا این ذرات سنگ لوزه است و در بعضی افراد بطور طبیعی ایجاد میشود. نگران نباشید اینها علت اصلی بوی دهان نیستند با استفاده از دهانشویه دارای زینک مانند پایادنتال میشود تشکیل این ذرات را به تاخیر انداخت.

 • باسلام دکتر خواهش میکنم کمک کنید لطفا.. من 24 سالمه با مشکل بوی دهن مواجعه هستم لوزه دارم که خیلی بزرگه غذا عفونت که میکنه بوی دهنم وحشتناکه یااگه خورده غذا تو لوزم گیر کنه باز بوی بدی داره.. و اینکه هر روز صبح روی زبانم سفیده وزرده مسواک که میزنم از بین میره و بوی دهانمم میره فقط تا روی زبانم مسواک نزنم نمیره بوی بد

 • با سلام با مسواک نرم آغشته به دهانشویه زبان را تمیز کنید. برای اطلاع از روش و نحوه تمیزکردن روی زبان به ویدیو مربوطه مراجعه کنید
  https://www.aparat.com/v/dR6Ag?playlist=169141

 • سلام آقای دکتر، خسته نباشید، ببخشید من خیلی وقته بوی دهان دارم دکتر رفتم از دندونام نیست، ورم لوزه دارم، مترونیدازول استفاده کردم یه مدت خوب بودم، دوباره دهنم بو میداد، بعد از غذا خوردن دهانم بو میده، خیلی بد، داخل چشمام زرده، نمیدونم از چیه، خسته شدم، افسرده شدم، کمکم کنید، خواهش میکنم

 • با سلام و تشکر از پیام تان
  ورم لوزه به ایجاد بوی دهان کمک می کند اما درصد سهیم بودن آن در ایجاد بیماری مهم است لطفا داروهای خوراکی را قطع کنید و پس از یک هفته که اثرات داروها تمام شو تست تشخیصی را انجام دهید اگر با انجام تست تشخیصی که در این پیام لینک آن را ارسال میکنم مشکل بوی خیلی کم شد مشخص میشود که نقش لوزه در ایجاد بوی دهان کم است و نیازی به مصرف داروی سیستمیک مانند مترونیدازول نیست. مصرف داروهای سیستمیک مشکلاتی را ایجاد میکند که لازم نیست برای حل مشکلات موضعی دهانی استفاده شوند.
  لینک تست تشخیصی بوی دهان https://drtalebian.com/bad-breath-diagnosis-test/

 • سلام آقای دکتر
  آیا دهان شویه شما با دیگر دهان شویه های موجود در بازار مثل oral-B متفاوت هست ؟
  منظورم اینه که آیا میتونیم از اون ها هم استفاده کنیم ؟

 • با عرض سلام
  دهانشویه های موجود در بازار مفید هستند اما فرمولاسیون دهانشویه پایادنتال بر اساس نیازهای درمانی بیماران داخل کشور تنظیم شده است و احتمال دارد نیاز شما را نیز بتواند برطرف کند و به امتحانش »ی ارزد. موفق باشید

 • سلام اقای دکتر ایا افتادن لثه باعث بوی دهان میشود . یا نه . با تشکر

 • با عرض سلام
  اگر بنا به تشخیص دندانپزشک به بیماری لثه یا پریودنتال مبتلا باشید ممکن است بوی دهان منشا لثه ای داشته باشد. توصیه میکنم اول مشکل لثه تان را حل کنید شاید با رفع مشکل لثه، بوی دهان هم بر طرف شد.

 • سلام من از بچگیی دهانم بوی میداده وشکمم خالی بشه بوش خیلی بیشتره غذا بخورم کمتر ولی از بین نمیره بعد همش انگار توی حلقم یه بزاقی هس که تقریبا وقتی میخوام اب دهنمو قورت بدم حسش میکنم احساس میکنم مث عفونته بعد وقتی سرما میخورمم بوی دهانم خیلیی بده میشه بگین مشگلم چیع وبا چیه حل میشع

 • با عرض سلام
  احتمالا خلط شما غلیظ تر از حد معمول است و احتمالا به طور طبیعی این عارضه وجود دارد و درمانی هم نیاز ندارد. برای تشخیص علت بوی دهان تست ساده زیر را انجام دهید. موفق باشید
  https://drtalebian.com/bad-breath-diagnosis-test/

 • سلام اقای دکتر،وقتتون بخیر،من یه دختر ۲۰ ساله هستم که از بچگی دهنم بوی خیلی بدی میده،هر روز صبح و شب مسواک میزنم،سینوسام عفونت داشت شست شو دادم،دکتر گوارش رفتم و اندوسکوپی انجام دادم و یک ماه امپرازول مصرف کردم،انحراف و پلیپ بینی هم ندارم،اما انگار هر روز مشکلم بدتر میشه،حتی روی زبانمم مسواک میزنم و انگار پرزهای زبانم بلنده و یک لایه سفید هم داره،اکثر اوقات در گلویم خلط سفید یا زرد هست،لطفا کمکم کنید جوری هست که اگه بخوام پنج دقیقه با کسی حرف بزنم حتما باید ادامس بجوم،خسته شدم دیگه😔

 • با سلام و درود بر شما
  به شما توصیه میکنم با انجام تست ساده زیر خودتان علت بوی دهان را مشخص کنید. اگر علت معلوم شود درمان مشخص و راحت است.
  https://drtalebian.com/bad-breath-diagnosis-test/

 • سلام
  آیا استفاده ی هرروزه از دهانشویه پایادنتال در دراز مدت اثر مخربی روی دندان ها و سلامت دهان ندارد؟

 • با عرض سلام
  دهانشویه پایادنتال چون دارای عوامل درمانی مفیدی است استفاده روزانه از آن نه تنها مضر نیست بلکه مفید است. برای آشنایی با خواص آن به لینک زیر بروید:
  https://drtalebian.com/payadental-mouth-rinse/

 • سلام من دیابت دارم .ولی حالا نمیدونم که مشکل بویه دهنم بخاطر این موضوع باشه ولی موقعی که غذا میخورم خوبم ولی دوباره بعده ۴۵دیقه یا ۱ ساعت این مشکل بویه دهنودارم .چیکار کنم ؟

 • با درود و سلام بر شما باید علت بوی دهان را مشخص کنید لینک زیر به شما کمک می کند
  https://drtalebian.com/bad-breath-diagnosis-test/

 • با سلام خدمت شما دکتر عزیز
  آقای دکتر برای رفع بوی دهانم هرشب مسواک میزنم ولی همچنان بوی دهانم از بین نمیرود و دهان شو و…
  را استفاده میکنم هست
  برای رفع آن باید چه کنم

 • با عرض سلام شما نیز باید اول منشا بوی دهان را مشخص کنید برای اینکار تست ساده زیر را انجام دهید.
  1 دهانشویه پایادنتال تهیه کنید و قبل از استفاده میزان بوی دهان را مشخص کنید به این ترتیب که صبح که از خواب برخاستید مقابل یکی از اطرافیان بایستید و از فاصله حدود 50 سانتیمتری (2 وجب) از 1 بشمارید تا 40. بعد از یک روز استفاده از دهانشویه ( البته بنا به دستور مصرفی که روی برچسب آن نوشته شده است) شب بخوابید و فردا صبح همین تست را مجدداً انجام دهید اگر فرد ارزیابی کننده تایید کرد که میزان بوی دهان از 50 درصد به بالا کاهش داشته است ، نشاندهنده این است که بوی دهان شما به علت میکربهای دهان ایجاد شده است. اگر روزانه از این دهانشویه استفاده کنید بوی دهان کنترل می شود و از درگیری ذهنی با بوی دهان خلاص می شوید. موفق باشید

 • سلام وقت بخیر ۱۹ سالمه از کوچیکی دهنم بوی بد میده خیلی پیش دکتر رفتم هیچ درمان نشدم گفتن لوزه ها رو بردار برداشتم درمان نشدم ، آنتی بیوتیک دادن خوب نشدم ،از بس مسخره میکنن منو می‌خوام خودمو بکشم لطفا کمکم بکنید ، علایم میکروب معده ام ندارم،با بینی نفس بکشم بو نمیده ،دندان پزشک هم گفت مشکل از دندان و دهنت نیس، موندم بخدا چکار کنم از بلوچستان هستمنکته:

 • با سلام
  مشکل بوی دهان در 99 درصد موارد قابل کنترل بوده اما قابل حذف شدن نیست مانند فشار خون و قند خون. بنابر این اگر علت بوی دهان شما باکتریها باشند و شما انتظار داشته باشید که حذف شود انتظار شما صحیح نیست. برای اینکه متوجه شوید شما جزء 99 درصدی ها هستید که بوی د هانشان حذف نمی شود اما کم می شود یک تست ساده انجام دهید.

  1 دهانشویه پایادنتال تهیه کنید و قبل از استفاده میزان بوی دهان را مشخص کنید به این ترتیب که صبح که از خواب برخاستید مقابل یکی از اطرافیان بایستید و از فاصله حدود 50 سانتیمتری (2 وجب) از 1 بشمارید تا 40. بعد از یک روز استفاده از دهانشویه ( البته بنا به دستور مصرفی که روی برچسب آن نوشته شده است) شب بخوابید و فردا صبح همین تست را مجدداً انجام دهید اگر فرد ارزیابی کننده تایید کرد که میزان بوی دهان از 50 درصد به بالا کاهش داشته است ، نشاندهنده این است که بوی دهان شما به علت میکربهای دهان ایجاد شده است. در این صورت معلوم می شود که این همه درمان هایی که انجام داده اید غیرضروری بوده است. اگر روزانه از این دهانشویه استفاده کنید بوی دهان کنترل می شود و از درگیری ذهنی با بوی دهان خلاص می شوید. موفق باشید

 • سلام من دهنم بوی شدید میده البته این بو صبح ها وقتی از خواب بیدار میشم یا وقتی که چند ساعت چیزی نخوردم وجود داره، دندون خام کاملا سالم هست سالی یکبار چکاپ کامل دندان و جرمگیری میکنم. یعنی مشکل دندان وجود نداره. هر شب مسواک میزنم اما باز هم صبح ها دهنم بو میده. من انحراف بینی داشتم عمل کردم اما فایده ای نداشت. این هم بگم که لوزه سوم دارم یه دکتر بهم گفت شاید دلیل بوی دهانت این باشه
  ممکنه منو راهنمایی کنید؟

 • با عرض سلام
  با توجه به توضیحات شما احتمالا باکتری های دهان علت بوی دهان است. با یک تست ساده میتوانید این موضوع را مشخص کنید.
  1 دهانشویه پایادنتال تهیه کنید و قبل از استفاده میزان بوی دهان را مشخص کنید به این ترتیب که صبح که از خواب برخاستید مقابل یکی از اطرافیان بایستید و از فاصله حدود 50 سانتیمتری (2 وجب) از 1 بشمارید تا 40. بعد از یک روز استفاده از دهانشویه ( البته بنا به دستور مصرفی که روی برچسب آن نوشته شده است) شب بخوابید و فردا صبح همین تست را مجدداً انجام دهید اگر فرد ارزیابی کننده تایید کرد که میزان بوی دهان از 50 درصد به بالا کاهش داشته است ، نشاندهنده این است که بوی دهان شما به علت میکربهای دهان ایجاد شده است. در این صورت معلوم می شود که این همه درمان هایی که انجام داده اید غیرضروری بوده است. اگر روزانه از این دهانشویه استفاده کنید بوی دهان کنترل می شود و از درگیری ذهنی با بوی دهان خلاص می شوید. موفق باشید

 • سلام من چندین ساله این مشکلو دارم همه کار براش کردم دندون پزشکی رفتم دکتر گوارشن رفتم گوشو حلقو بینی رفتم ولی هیچ کدوم نتونستن مشکل منو حل کنن واقعا موندم دیگه چیکار کنم

 • با عرض سلام
  شما یک راه نرفته دارید. این راه را هم بروید شاید کمک کننده باشد. باید مشخص کنید علت بوی دهان چیست. برای اینکار تست ساده زیر را انجام دهید.
  1 دهانشویه پایادنتال تهیه کنید و قبل از استفاده میزان بوی دهان را مشخص کنید به این ترتیب که صبح که از خواب برخاستید مقابل یکی از اطرافیان بایستید و از فاصله حدود 50 سانتیمتری (2 وجب) از 1 بشمارید تا 40. بعد از یک روز استفاده از دهانشویه ( البته بنا به دستور مصرفی که روی برچسب آن نوشته شده است) شب بخوابید و فردا صبح همین تست را مجدداً انجام دهید اگر فرد ارزیابی کننده تایید کرد که میزان بوی دهان از 50 درصد به بالا کاهش داشته است ، نشاندهنده این است که بوی دهان شما به علت میکربهای دهان ایجاد شده است. در این صورت معلوم می شود که این همه درمان هایی که انجام داده اید غیرضروری بوده است. اگر روزانه از این دهانشویه استفاده کنید بوی دهان کنترل می شود و از درگیری ذهنی با بوی دهان خلاص می شوید. موفق باشید

 • سلام اقاي دكتر من٤٧ساله هستم مدت١٠ سالي هست كه دهانم وحشتناك بو ميده انچنانكه كه داخل ماشينم بو ميگيره ازفاصله يك متري هم بو ميده به هرپزشكي هم رفتم فايده اي نداره تااينكه يك دكتر قرص مترو نيدازول داد خوردم خوب شد قرصها كه تمام شد بعد يكهفته دوباره دهانم بو ميده روي زبانم لايه سفيد رنگي داشت كه شش ماه پيش با مسواك زبان تميزش كردم كه تا يكماهي بو برطرف شد اما دوباره بو برگشت بااينكه الان شش ماهه مسواك زبان ومسواك ونخ دندان مرتب استفاده ميكنم وزبانم هم هميشه تميزه بازهم بو ميده بعضي وقتها هم يكي دوروز بو نميده ديگه كلافه وسردر گم شدم لطفا كمك كنيد ناگفته نماند ازشش ماه پيش كه روي زبانم تميز كردم ٥٠درصد بو كم شده اما بااين وجود بازهم ازاردهنده هست براي اطرافيان

 • با عرض سلام
  مهمترین نکته این است که منبع ایجاد کننده بو مشخص شود تا درمان متناسب با آن ، اجرا و تاثیرگذار باشد. لطفا تست دهانشویه را انجام دهید تا علت بوی دهان مشخص شود. نحوه تست دهانشویه را در دیدگاه هایی که بنده پاسخ دادم بیابید و انجام دهید. موفق باشید

 • سلام وقتتون بخير آقاي دكتر، من اين مشكل رو از 15 سالگي دارم، ديگران هميشه بهم گفتن كه دهنم بوي مدفوع ميده و از فاصله چند متري توي محيط مشخص هست، انواع دكترها رفتم، دندانپزشك گفت دندانهاي سالمي دارم و مشكل لثه ندارم هميشه دهانشويه و مسواك و نخ دندان مصرف ميكنم، اندوسكوپي انجام دادم و مشكلي نداشتم، دكتر ريه رفتم مشكلي نداشتم، سينوزيتهامو چك كردم سالم بودن، با مصرف ميترانيندازول مشكلم كامل حل ميشه ولي بعد از مصرف يكماهه انگار بدنم در مقابل ميترانيندازول مقاوم ميشه و خوردن ميترانيندازول هم فايده اي نداره، به همين دليل دكتر گوش حلق و بيني بهم پيشنهاد كردن چون با مصرف ميترانيندازول ابتدا خوب ميشم به معني اين هست كه اين مشكل يك سورس عفوني داره و بهتره لوزه‌هامو بردارم ولي درمان قطعي براي اون نيست. هميشه آب فراوان ميخورم. نميدونم اين چندتا نكته اي كه ميگم چقد توي تشخيص شما تاثير داره ولي وقتي دهنم بوي شديد مدفوع ميده چندتا اتفاق توي بدن من ميوفته: 1- اون روز تعرق ندارم و عرقم بوي بد نميده 2- اون روز دماي بدنم از درون بالا ميره 3-با بيخوابي بوي دهنم شديد تر ميشه 4- من تقريبا از همون 15 سالگي گلو درد گرفتم (گلو درد خيلي خفيف) با مصرف چرك خشكن گلودرد خوب ميشه ولي بعد از اتمام قرصها گلو درد بر ميگرده(اين درحالي هست كه من اصلا غذاهاي سرخ كردني، فست فود و … نميخورم)
  با تشكر

 • سلام و تشکر از ارسال دیدگاه تان
  شما که بیشتر راه ها را رفتید راه تشخیصی ما را هم انجام دهید.
  یک دهانشویه دارچینی یا وینترگرین پایادنتال سفارش دهید و یک روز استفاده کنید (payadental.org) اگر این دهانشویه باعث کاهش شدید بوی دهان شد نشاندهنده این است که منشا بوی دهان باکتری های دهان است و شما تا هر زمان که از این دهانشویه استفاده کنید کنترل می شود اما حذف نمی شود. اگر مایل هستید می توانید از مشاوره تلفنی هم استفاده کنید تا با دقت بیشتری منشا بوی دهان را مشخص کنیم.
  لطفا از ساعت 9 تا 10 و از 21 تا 22 با موبایل بنده به شماره 09131173124 تماس بگیرید تا راهنمایی کنم

 • من اين مشكلو از ١٤ سالگي دارم، همه بهم به صورت مستقيم و غير مستقيم گفتن كه دهنم بوي مدفوع ميده و توي تنفسم هم تا دو متري مشخصه! همه جور دكتري رو رفتم تا مصرف مترونيندازول بهتر ميشم ولي بعد از مصرف يكماه دوباره بوي دهنم برميگرده! در نهايت دكتر گوش و حلق گفته بايد لوزه هامو در بيارم ولي فقط ٦٠ درصد امكان خوب شدنم وجود داره. انواع مختلف دهانشويه رو هم استفاده كردم ولي هيچ فايده اي نداشته. الان به اين نتيجه رسيدم وقتي اين بيماري سراغتون بياد ديگه هيچ وقت نميره!

 • با عرض سلام و تشکر از ارسال دیدگاه تان
  بارها تاکید کرده ایم که 99% موارد بوی دهان به دلیل میکربهای دهان ایجاد می شود و چون این میکربها را نمی توان از دهان حذف کرد ، بنابر این چنین بوی دهانی قابلیت حذف شدن ندارد. اگر دقت کنید بسیاری از بیماری ها اینطور هستند مثل پوسیدگی دندان ، دیابت ، فشار خون ، صرع ، آفت دهانی ، سرماخوردگی و تبخال. این بیماری ها را نمی توان با واکسن قرص شربت آمپول از بین برد اما می توان مهار کرد و مشکلات ناشی از آنها را به حداقل رساند. بنابراین بوی دهان هم با خنثی سازی قابل تحمل می شود . دهانشویه پایادنتال خنثی کننده آنی بوی دهان است و تا ساعتها دهان بدون بو می ماند. موفق باشید

 • سلام آقای دکتر خواهش میکنم کمکم کنید از بچگی مشکل بوی بد دهان دارم گوشه گیر شدم افسرده شدم نمیدونم چیکار کنم علائم مشکوکم ایناس
  خونریزی از لثه ها هنگام مسواک زدن
  خودم احساس میکنم یه کم لثه هام التهاب دارن
  وقتی انگشتمو به دندانهام میزنم و بو میکنم بوی خیلی بدی میاد
  آب دهانم بوی بدی داره
  انتهای زبانم یعنی نزدیک گلوم لایه سفیدی روی زبانم هست
  پشت حلقم بعضی وقتا خلط دارم
  خواهش میکنم آقای دکتر راهنماییم کنید
  ممنون

 • با عرض سلام و درود
  لازم است تلفنی سوالاتی از شما بپرسم . لطفاً از طریق شماره 09127222738 در ساعات 9 تا 10 و 21 تا 22 با بنده تماس بگیرید با تشکر

 • سلام من از بچگی دهنم بوی بد میده و به خاطر این مورد خیلی کم حرفمو خجالت میکشم تو جمع حرف بزنم هر روز مسواک میزنم صبح و شب ولی تاثیری نداره به نظرتون چیکار کنم؟با لیزر برطرف میشه؟

 • با عرض سلام و درود
  کسانی که به بیماری لثه مبتلا هستند با درمان لثه از جمله استفاده از لیزر بیماری لثه آنها درمان می شود و با برطرف شدن بیماری لثه بوی دهان شان نیز رفع می شود. درمان لیزر برای از بین بردن حفرات لوزه نیز تا چند ماه به کاهش بوی دهان کمک می کند در غیر اینصورت لیزرتراپی باعث رفع بوی دهان نمی شود.

 • سلام دکتر جان.کسی تابحال اندازه من پیش دکتر نرفته من شدیدا نفسم بدبو هست جوریکه همه متوجه میشن خداشاهده چند ساله با هیچ فامیلی رفت امد نداشتم زندگیه سختی دارم خدا شاهده خیلی عذاب میکشم از لحاظ کار زندگی بچه … بچمو وقتی خوابه بوس میکنم.کمکم کن …

 • سلام و درود بر شما
  با ماتماس بگیرید تا در حد توان به شما کمک کنیم. از اینکه بتوانیم برای مردم مفید باشیم لذت میبریم.
  ☎️مشاوره تلفنی رایگان
  از ساعت 21 تا 22 برای مشاوره در خدمت شما هستم.
  🔺موضوع مشاوره: انواع مشکلات و بیماری های دهان و دندان
  👨‍🎓دکتر علیرضا طالبیان مشاور سلامت دانش بنیان جراح دندانپزشک نظام پزشکی: 67843
  ۲۰ سال سابقه کار دندانپزشکی
  ۲ ثبت اختراع در حوزه سلامت دهان و دندان
  📞همراه: 09131173124 از ساعت 9 تا 10 و از 21 تا 22
  🌐وبسایت: drtalebian.com
  🌐وبسایت آموزشی: drtalebian.ir
  🌐سایت شرکت: mahyaranco.com
  📧ایمیل: info@drtalebian.com
  تماس تلگرامی: @messvak_admin
  کانال تلگرام: @messvak
  کانال سروش: @mesvak
  آپارات: https://goo.gl/CCBBjW
  یوتیوب: https://goo.gl/fJ1sNM
  با ما تماس بگیرید

 • سلام تو تهران کلینکی برای مراجعه حضوری دارید؟

 • سلام نیازی به مراجعه حضوری نیست. تلفنی هم میتوانیم کمک تان کنیم.

 • سلام میتونم بپرسم چطوری از طریق تلفنی میشه مشکلمونو حل کنید درصورتی ک بارها ب دکتر مراجعه میکنیمو دکتر نمیتونه تشخیص بده؟؟!
  لطفا شماره تماس و ساعتشو ب منم بدید تا شاید مشکل منم حل بشه

 • ☎️مشاوره تلفنی رایگان
  🔺موضوع مشاوره: انواع مشکلات و بیماری های دهان و دندان
  👨‍🎓دکتر علیرضا طالبیان مشاور سلامت دانش بنیان جراح دندانپزشک نظام پزشکی: 67843
  ۲۰ سال سابقه کار دندانپزشکی
  ۲ ثبت اختراع در حوزه سلامت دهان و دندان
  📞همراه: 09131173124 از ساعت 9 تا 10 و از 21 تا 22
  🌐وبسایت: drtalebian.com
  🌐وبسایت آموزشی: drtalebian.ir
  🌐سایت شرکت: mahyaranco.com
  📧ایمیل: info@drtalebian.com
  تماس تلگرامی: @messvak_admin
  کانال تلگرام: @messvak
  کانال سروش: @mesvak
  آپارات: https://goo.gl/CCBBjW
  یوتیوب: https://goo.gl/fJ1sNM
  با ما تماس بگیرید

 • سلام آقای دکتر. آیا شما در تهران هم کلینیک دارید؟

 • با سلام و درود فعلاً در تهران فعال نیستم و از راه دور هم می توانیم به شما کمک کنیم
  ☎️مشاوره تلفنی رایگان
  🔺موضوع مشاوره: انواع مشکلات و بیماری های دهان و دندان
  👨‍🎓دکتر علیرضا طالبیان مشاور سلامت دانش بنیان جراح دندانپزشک نظام پزشکی: 67843
  ۲۰ سال سابقه کار دندانپزشکی
  ۲ ثبت اختراع در حوزه سلامت دهان و دندان
  📞همراه: 09131173124 از ساعت 9 تا 10 و از 21 تا 22
  🌐وبسایت: drtalebian.com
  🌐وبسایت آموزشی: drtalebian.ir
  🌐سایت شرکت: mahyaranco.com
  📧ایمیل: info@drtalebian.com
  تماس تلگرامی: @messvak_admin
  کانال تلگرام: @messvak
  کانال سروش: @mesvak
  آپارات: https://goo.gl/CCBBjW
  یوتیوب: https://goo.gl/fJ1sNM
  با ما تماس بگیرید

 • سلام جناب دكتر عزيز. من شمال زندگى ميكنم. فكر ميكنم از بچگى مشكل بوى بد دهان رو داشتم. بعد از غذا، بعد از نوشيدن و يا هرچيزى احساس ميكنم مجددا بوى خيلى خيلى خيلى بدى ميگيره، حتى بعضى جاها خوندم بوى مدفوع. مطمئنم مشكل دندان و لسه ندارم، چطور ميتونم از شما كمك بگيرم؟ سپاس

 • با سلام و درود بر شما
  لطفا با شماره 09131173124 با بنده تماس بگیرید تا راهنمایی کنم. البته لطفا از ساعت 9 تا 10 صبح و 9 تا 10 شب

 • سلام من از بچگی دهانم به شدت بوی بد میداد وقتی از قرص مترونیدازول مصرف میکنم بوی دهانم بهتر میشود ولی با قطع ان مجددا شروع میشود البته انحراف بینی هم دارم لطفا بنده را راهنمایی کنید

 • با سلام و درود بر شما
  استفاده از قرص خوراکی آنتی بیوتیک برای کنترل مشکل موضعی بوی دهان علمی و منطقی نیست. البته آنتی بیوتیک ها بر بوی دهان موثر هستند و شما می توانید نحوه تاثیر آنها را در مقاله زیر مطالعه کنید
  آنتی بیوتیک ها چگونه بر بوی دهان تاثیر می گذارند؟

 • سلام .. صبح ها بعد از بیداری از خواب بدبویی دهان را دارم … البته یک مسئله ای که هست اینه که علائم سینوزیت دارم مثلا”گاهی که سینوزیتم عود می کنه سردرد یکطرفه چشمی و ضربان سر و در معرض هوای سردترشحات پشت حلق دارم منتها سفید.. .. سطح داخلی دندانهایم کمی جرم دارد ولی دندان پوسیده ندارم یا با چوب کبریت احساس بدبویی دندان ندارم. روی زبانم اگر مسواک بزنم صورتی می شه ولی چند ساعت بعد دوباره باردار می شه و اکثرا” سفید. بیست سال پیش تشخیص زخم اثنی عشر دادند که با یک دوره مصرف دارو ( بیسموت و آموکسی سیلین و ..) برطرف شد و درد در ناحیه معده ندارم ولی با خوردن شیر یا لوبیا قرمز یا میوه فوری نفخ می کنم . راستی پلیپ بینی هم دارم. قبلا” ها هم بکرات با آب نمک غلیظ شستشو داده ام بینی ام را که فکر کنم ضرر داشته .

 • با سلام و درود بر شما
  بوی دهان صبحگاهی طبیعی است و نیاز به درمان ندارد اگر این بو در طول روز ادامه یابد و مانعی در ارتباطات خانوادگی و اجتماعی شود باید کنترل شود. موفق باشید

 • سلام. اگه بخوایم ابتدا به پزشک مراجعه کنیم، شما چه پزشکانی( یعنی با چه تخصصی) با چه اولویتی پیشنهاد میکنید؟

 • با سلام و درود بر شما
  چون 99 درصد موارد بوی دهان از حفره دهان منشا میگیرد توصیه می شود ابتدا نقش باکتری های دهان چک شود اگر این موضوع رد شد در ابتدا به متخصص گوش و حلق و بینی و سپس به متخصص داخلی و سپس به متخصص گوارش مراجعه فرمایید. موفق باشید

 • سلام ببخشید امکان داره بوی بددهان ارثی باشه من دخترم 8سالشه اونم صبحا که بیدارمیشه دهنش بوی بد میده ممنون اگه جواب بدید

 • ارثی بودن بوی دهان هنوز به اثبات نرسیده نگران نباشید چه بوی دهان ارثی باشد چه نباشد قابل کاهش است. موفق باشید

 • سلام اقای دکترخواهش میکنم جواب ایموهای منوبدید من صبحا که ازخواب بیدارمیشم دهانم بوی بد میده وتازه هم فهمیدم تیروییدکم کار دارم ودرضمن چندسال پیش که واسه درمان پیش دندانپزشکی رفتم گفتن بادهان بازمیخوابی گفتم بله گفتن بوی دهانت بخاطر اونه حتما پیش دکترحلق وبینی برو

 • سلام و درود بر شما
  رابطه کم کاری تیروئید و بوی دهان هنوز به اثبات نرسیده پس نگران نباشید. باز بودن دهان چون ایجاد خشکی دهان می کند میتواند زمینه ساز بوی دهان شود. شما می توانید تا برطرف کردن باز بودن دهان برای کاهش بوی دهان از دهانشویه ضد بوی دهان PAYADENTAL استفاده کنید. با مطب تماس بگیرید تا برایتان ارسال گردد. موفق باشید

 • سلام
  منم درگیر این مساله هستم و اصلا نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید 😢😢😢

 • با سلام و درود بر شما
  نیازی به مراجعه حضوری نیست. لطفا بین ساعت 21 تا 22 با بنده تماس بگیرید تا عرض کنم چگونه از راه دور میتوانیم در تشخیص و درمان بوی دهان به شما کمک کنیم. شماره همراه: 09131173124

 • سلام.من این مشکلو دارم اگه میشه شماره دکتر از زنجان بدید مرسی

 • با سلام و درود بر شما
  نیازی به مراجعه حضوری نیست. لطفا بین ساعت 21 تا 22 با بنده تماس بگیرید تا عرض کنم چگونه از راه دور میتوانیم در تشخیص و درمان بوی دهان به شما کمک کنیم. شماره همراه: 09131173124

 • سلام وقتتون بخیر.من 29 سالمه و از کودکی و از وقتی که یادم میاد دهنم بوی بدی میداد و باعث آزار دیگران میشد.و مطمئنم هیچ ربطی به بهداشت دهان و دندانم نداره.فقط گاهی با مصرف آنتی بیوتیک ها موقتا ازبین میرفت.و الان چند ساله که ناچارا” هرروز مترونیدازول مصرف میکنم چون واقعا چاره دیگه ای ندارم… و مدتیه که سفیدی چشمام زرد شده و میترسم کبدم آسیب دیده باشه از مصرف مداوم قرص.و یک چیزی که اخیرا متوجه شدم اینه که با مصرف آنتی هیستامین هم بوی دهانم از بین رفت که البته با قطع قرص دوباره برگشت.درصورتی که من جایی ندیدم که برای درمان بوی دهان به آنتی هیستامین اشاره ای بشه.آیا این میتونه نشونه ای باشه برای علت مشکلم؟؟ مثلا اینکه منشاء مشکلم سینوزیت باشه؟؟
  بسیار ممنون میشم اگر پاسخ بدید.شاد و سلامت باشید.

 • با عرض سلام و درود بر شما تا به حال مطلبی درباره تاثیر مستقیم آنتی هیستامین بر بوی دهان ندیده ام بنابراین نه میشود آن را رد کرد و نه میشود تایید کرد اما برای اطلاع از تاثیر آنتی بیوتیک ها مقاله زیر را مطالعه کنید موفق باشید.

  آنتی بیوتیکها چگونه بر بوی دهان تاثیر می گذارند؟

 • سلام من از تهران میخام بیام برای 14 دی میشه؟؟

 • با سلام و درود بر شما و تشکر بابت ارسال دیدگاهتان
  امکانات ما محدود است و بهتر است راه جایگزین را امتحان کنید اگر به نتیجه نرسیدیم چاره ای جز مراجعه حضوری نیست که در آن صورت پذیرای جنابعالی هستیم. با ما تلفنی تماس بگیرید تا راهنمایی کنیم. در صفحه اول سایت مهیاران سلامت شماره تماس و زمان تماس قید شده است.

 • با عرض سلام
  لطفا برای تعیین وقت مراجعه با مطب تماس بگیرید. در صفحه اصلی سایت تلفن تماس وجود دارد.

 • من رفلاکس معده دارم و دهانم بوی بدی گرفته .. داروهای درمانی با دوز بالا هم مصرف می کنم اما بوی دهانم از بین نرفت 😞

 • با سلام و دردود بر شما
  در موارد بسیار نادر علت بوی دهان می تواند دستگاه گوارش باشد که اثبات علمی این موارد نیز مشکل است وقتی درمان گوارش باعث حذف بوی دهان نمی شود به احتمال زیاد علت آن نمی تواند گوارشی باشد. ممکن است مشکل شما از باکتری های دهان باشد و با استفاده از دهانشویه PAYADENTAL بتوان آن را کنترل کرد. بنابر این دهانشویه را امتخان کنید اگر کاهشی در بوی دهان مشاهده کردید معلوم میشود بوی دهان از باکتری های دهان است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها