بوی دهان و جرم
27 اکتبر

بوی دهان و جرم دندان با یکدیگر رابطه مستقیم دارند

بوی دهان و جرم دندان

بوی دهان و جرم دندان رابطه علت و معلولی دارند. تمام پژوهشگران اتفاق نظر دارند که بیماری لثه، جرم دندان، و بوی دهان به دلیل باکتری های دهان به وجود می‌آیند. با تشکیل پلاک میکروبی بر روی دندان‌ها، املاح موجود در بزاق دهان ، نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های مصرف‌ شده به مرور بر روی پلاک تجمع می‌ یابند و با افزایش ضخامت ، به جرم دندان تبدیل می‌ شوند.

سطح جرم، نسبت به سطوح دندانی زبرتر است که به همین دلیل، میکربهای جذب شده بر روی جرم دندان بیشتر از سطوح دندانی است و اثرات مخرب تری دارند. براساس تجربیات ما در کلینیک اختصاصی بوی دهان در اصفهان، علت بیش از 90% از موارد بوی دهان، باکتریهای موجود در دهان هستند.

مقالات علمی تاکید می‌ کنند که باکتری‌های تجزیه کننده ترکیبات پروتئینی با ایجاد ترکیبات فرار گوگرددار، بوی دهان ایجاد می کنند. باکتری‌های چسبیده به جرم دندان ، می توانند ترکیبات فرار گوگرددار مانند متیل مرکاپتان تولید کنند.

اندازه‌ گیری های ما نشان می‌دهد که غلظت گاز متیل مرکاپتان تنها در۲۰% از مبتلایان به بوی دهان، بیش از حد نرمال است. بنابراین نباید تصور شود که مهمترین عامل بوی بد دهان، جرم دندان است چون اگر چنین بود میزان متیل مرکاپتان در بیشتر مراجعه کنندگان به کلینیک ما بیش از حد نرمال بود. از طرف دیگر این ادعا با یافته‌های علمی ثبت شده در مقالات دندان‌ پزشکی نیز سازگاری ندارد.

در بیمارانی که به جرم دندان مبتلا هستند به‌ راحتی می‌توان با استفاده از دستگاه اولتراسونیک، جرم گیری انجام داد. فقط در حدود ۱۰% از موارد، جرم گیری کافی نیست و باید از سایر روش ها مانند جراحی استفاده شود. انجام این روش مزایا و معایبی دارد که بزرگترین مشکل آن مخصوصاً در نواحی دندان های جلو، این است که بر اثر جراحی ، طول تاج دندان بلند تر به نظر می آید و زیبایی را به مخاطره می اندازد.

با استفاده از دهانشویه زینک پایادنتال می توانید تشکیل جرم دندان را به تعویق بیندازید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها