جعفری
12 اکتبر

جعفری را می توان برای پوشاندن بوی دهان به کار برد

بوی دهان و جعفری

جعفری یکی از سبزیجاتی است که به دلیل خوشبویی در رفع بوی بد دهان توصیه شود. در این نوشته از جوانب مختلف رابطه جعفری و بوی دهان را بررسی کرده ایم.

جعفری یکی از سبزیجات خوشبو است که در سبد غذایی کشورهای مختلف از جمله کشورمان دیده می شود. در مناطق اروپایی مخصوصاً مرکز اروپا نوعی از جعفری کشت می شود که از ریشه آن در تهیه مواد غذایی مانند سوپ استفاده می گردد.

ریشه این گیاه مانند هویج و زردک خورده می شود. این سبزی علاوه بر استفاده در پخت و پز به صورت خام مصرف می شود. در مدارک علمی موجود سابقه استفاده از این گیاه را به کشور ایتالیا نسبت می دهند. در تاریخ 7 اردیبهشت ماه 1396 در جستجویی که در سایت گوگل اسکالر با کلمه کلیدی parsley ( جعفری) انجام شد تقریباً در تمام 150 مقاله اول به این نکته اشاره شده بود که سابقه این گیاه به ایتالیا بر میگردد.

ترکیبات مغذی جعفری

این گیاه دارای مواد مغذی فراوان از جمله انواع ویتامین و املاح است. برگ ها و ساقه ها و حتی دانه این گیاه در تهیه مواد غذایی و در طب سنتی کشورهای مختلف کاربرد داشته و دارد. یکی از املاح موجود در گیاه جعفری فلز زینک یا روی است.

ترکیبات بد بوی دهان عبارتند از ترکیبات فرار گوگرددار، ترکیبات آمینی، و اسید های چرب با زنجیره کوتاه. ترکیبات فرار گوگرددار بیشترین بیشترین سهم را در ایجاد بوی دهان را تشکیل می دهند. املاح روی باعث خنثی سازی لحظه ای ترکیبات بد بو مخصوصاً انواع گوگرد دار می شود.

فقط یک نکته ظریف وجود دارد و آن غلظت املاح روی برای خنثی سازی بوی دهان در انسان است. معمولاً غلظت روی در دهانشویه و خمیر دندان حدود 1/ تا 2/ درصد است. این میزان، چندین برابر املاح روی موجود در 100 گرم جعفری است. به بیان دیگر با استفاده از چند گرم دهانشویه یا خمیردندان می توان خاصیتی برابر با چند صد گرم گیاه جعفری ایجاد کرد.

پس حتی اگر خواص ضد بوی دهان گیاه جعفری را به املاح روی نسبت دهیم نمی توان به مبتلایان توصیه کرد فقط با گیاه جعفری به جنگ بوی دهان بروند. چون میزان کشت جعفری به اندازه کافی نیست.

نقش کلروفیل

بوی دهان و جعفری . برگ ها و ساقه جعفری سبزند و دارای ترکیبی به نام کلروفیل هستند. به همین دلیل بعضی اعتقاد دارند برگ و ساقه آن و یا روغن استخراج شده از آن می تواند باعث خنثی کردن گاز های بد بوی دهان از جمله ترکیبات فرار گوگردار شود.

در 1950 دکتر  وست کات با انجام تحقیقی مشخص کرد 100 میلی گرم کلروفیل می تواند بوی دهان و بدن را خنثی کند. دانشمندان در تحقیقی دیگر که در سال 1980 انجام شد دریافتند که با مصرف قرص های کلروفیل می توان بوی بدن را کنترل کند.

بر اساس مقاله ای که در ژورنال علوم تغذیه به چاپ رسید دانشمندان به نتیجه زیر رسیدند.با انجام فرآیندی به نام بوزدایی آنزیمی (Enzymatic Deodorization) جویدن گیاه جعفری باعث کاهش بوی سیر می شود. بوزدایی آنزیمی شامل اکسیداسیون ترکیبات پلی فنولی به وسیله آنزیم ها است که نتیجه آن بوزدایی است. احتمالاً مکانیسم بوزدایی سیب، جعفری، اسفناج، و نعنا خام از این نوع است.

پژوهش هایی در باره بوی دهان و جعفری

البته مقالات زیادی نیز به چاپ رسیده که تاثیر این گیاه در کنترل بوی دهان را زیر سوال برده اند. در یکی از این تحقیقات که در ژاپن انجام شد مشخص شد که چای سبز بر کاهش بوی دهان موثر است اما قرص های مکیدنی، آدامس و روغن دانه جعفری فاقد این تاثیر است.

دیدگاه طب سنتی

در بعضی از سایت های طب سنتی چنین ادعا شده که درمان بوی دهان و جعفری با یکدیگر رابطه دارند. چون این گیاه خوشبو است می تواند تا حدی بوی بد دهان را بپوشاند. اگر بوی دهان منشا دهانی داشته باشد بیشترین تاثیر را دارد. اما در مواردی که بوی دهان منشا غیر دهانی دارد مانند بوی ناشی از مواد غذایی، بی تاثیر است.

چون جویدن جعفری و بوی خوش آن بر منشا بوی دهان نمی تواند تاثیر خنثی کنندگی داشته باشد ممکن است توصیه شود که از غذاهای پخته غنی از جعفری برای درمان بوی دهان استفاده شود. واضح است که طی مراحل پخت، بوی خوش گیاه به میزان زیادی تبخیر می شود. به این ترتیب پتانسیل خوشبویی گیاه خام را ندارد.

جویدن جعفری و یا سایر سبزیجات باعث تمیز شدن سطوح دندانها از ذرات ریز مواد غذایی می شود. به این ترتیب باکتری هایی که بر روی این ذرات فعال هستند از دهان پاک می شود.

آیا جعفری می تواند انتظارات مبتلایان به بوی دهان را بر آورده کند؟

مبتلایان به بوی دهان، خواستار درمانی هستند که بتوانند بطور لحظه ای بوی دهان را خنثی کنند. همچنین درمان انجام شده پایداری طولانی مدت داشته باشد. مثلاً ایشان می خواهند قبل از شروع یک جلسه کاری و یا مهمانی از بوی دهان خلاص شوند.

واضح است که به همراه داشتن این گیاه در محل کار و جویدن آن باعث تابلو شدن افراد می شود. از طرف دیگر جعفری خاصیت خنثی کنندگی بوی دهان را ندارد. این گیاه تنها می تواند دقایق کوتاهی بوی دهان را بپوشاند. اینگونه درمان باعث افزایش اعتماد به نفس مبتلایان در جلسات کاری و مهمانی ها نمی شود.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

دسته‌ها