3 اکتبر

بیماری شدید لثه با افزایش فشار خون ارتباط دارد

بیماری شدید لثه یا پریودونتیت بر اثر التهاب لثه ایجاد می شود. نتایج پژوهش جدیدی بیانگر وجود ارتباط بین بیماری لثه و افزایش فشارخون است. جدیداً مقاله‌ای در ژورنال تحقیقات قلب و عروق به چاپ رسیده است که بیانگر ارتباط بین بیماری پریودنتیت و افزایش فشارخون است. نکته جالب توجه این است که پژوهشگران دریافتند که هر چه شدت بیماری پریودنتیت بیشتر باشد احتمال افزایش فشار خون بیشتر می شود. به گزارش یکی از محققان ، افزایش فشار خون محرک ایجاد حمله قلبی و مغزی در بیماران مبتلا به بیماری شدید لثه است. او اظهار می کند پژوهش‌های قبلی نشان دادند که بیماری شدید لثه …

ادامه مطلب
التهاب شدید لثه و فشار خون
3 اکتبر

التهاب شدید لثه باعث افزایش 49 درصدی فشار خون می شود

التهاب شدید لثه بر اثر میکروبهای دهان ایجاد می شود. چند سالی است که ارتباط این بیماری با سایر بیماری ها موضوع تحقیق پژوهشگران قرار گرفته است. هرچه به پیش می‌رویم شواهد بیشتری دال بر ارتباط التهاب شدید لثه و سایر بیماری ها مانند افزایش فشار خون به دست می آید.

ادامه مطلب
21 سپتامبر

دندان قروچه و فشاردادن دندانها به یکدیگر در خواب و بیداری

دندان قروچه و فشار دادن دندان ها به یکدیگر در شب را اصطلاحاً براکسیسم می نامند. این بیماری در بسیاری از افراد در بعضی مواقع ایجاد می شود. شدت و مدت زمان این مشکل بر اساس شرایط فردی ممکن است متفاوت باشد.

ادامه مطلب
19 سپتامبر

ضعف بهداشت دهان با کاهش عملکرد مغز در ارتباط است

ضعف بهداشت دهان علاوه بر تاثیر زیانبار بر لثه و دندانها می تواند باعث کاهش عملکرد مغز از جمله عملکرد شناختی انسان شود. پژوهشگران دانشگاه روتگرز ایالت نیوجرسی آمریکا با انتشار مقالات خود از این ارتباط خبر دادند.

ادامه مطلب
بهداشت دهان
19 سپتامبر

عملکرد مغز انسان تحت تاثیر سلامت دهان قرار دارد

بهداشت دهان تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد که موضوع تحقیقات فراوانی قرار گرفته است. یکی از این عوامل استرس و فشارهای روحی است. اخیراً پژوهشگران با انجام تحقیقی به یافته هایی در این باره دست یافته اند که به طور خلاصه شما را در جریان آن قرار می دهیم.

ادامه مطلب
12 سپتامبر

ایمپلنت : جایگزینی مناسب برای دندان های کشیده شده

ایمپلنت دندانی جایگزین ریشه از دست رفته دندان می شود.علی رغم پیشرفت های علمی بسیاری از مردم یک یا چند دندان کشیده شده دارند. این دندانها عمدتاً به دلیل پوسیدگی دندان ، بیماری لثه و یا حوادث از دست می روند. برای سالها تنها درمان جایگزین دندانهای کشیده شده ، ساخت بریج و یا دست دندان بود. اما امروزه درمان‌های نوینی مانند ایمپلنت قابل اجرا است.

ادامه مطلب
8 سپتامبر

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(29)- تذکر بوی دهان به دیگران

تذکر بوی دهان راهی است که می تواند به دیگران و روابط شان و حتی خود شما که در تماس با آنها هستید کمک کننده باشد. تذکر بوی دهان در بیشتر موارد آسان نیست اما ممکن است. روش های مستقیم ، غیر مستقیم و ناشناسانه را امتحان کنید.

ادامه مطلب
5 سپتامبر

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(28)- خود ارزیابی بوی دهان

خود ارزیابی بوی دهان برای تعیین اندازه بوی دهان و همچنین میزان اثرگذاری درمان بوی دهان لازم و ضروری است. اگر خود ارزیابی به طرز صحیحی انجام نشده و به درستی تفسیر نگردد ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد و باعث نا امیدی شما از درمان بوی دهان شود.

ادامه مطلب
2 سپتامبر

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(27)-بوی دهان نشانه بیماری

بوی دهان نشانه بیماری محسوب می شود. پژوهشگران در گزارش های متعددی ، بوی بد دهان را به عنوان یکی از علائم بیماری های مختلف از جمله بیماری های گوارشی ، گوش و حلق و بینی ، کلیوی و متابولیسمی ذکر کرده اند.

ادامه مطلب
30 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(26)- چرا لثه بوی جوراب می دهد؟

بوی جوراب که معمولاً از نخ دندان بیرون کشیده شده از لثه به مشام می رسد ، بر اثر یکی از گازهای فرار گوگرددارایجاد می شود. این گاز حاصل تجزیه ترکیبات پروتئینی توسط باکتریهای دهان است.

ادامه مطلب
27 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(25)- واترجت دندانی

واترجت دندانی دستگاهی است که طوق دندانها و نواحی بین دندانی و زیر بریج و سیم ارتودنسی را با فشار آب تمیز می کند . برند های مختلفی تا کنون ساخته شده که معروفترین برند خارجی واترپیک و تنها برند داخلی آکواجت است.

ادامه مطلب
24 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(24)- خلال دندان

خلال دندان محبوب ترین وسیله ای است که مردم برای خارج کردن باقیمانده های مواد غذایی از بین دندانهایشان استفاده می کنند. این وسیله اگرچه راحت استفاده می شود اما مضراتی دارد که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد.

ادامه مطلب
20 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(23)- مواظب رژیم غذایی تان باشید

رژیم غذایی و نوع تغذیه یکی از عوامل مؤثر در ایجاد بوی دهان در مواقع روزه داری است. بهره مندی از رژیم غذایی متعادل که دارای انواع خوراکی ها باشد علاوه بر کاهش صدمات گرسنگی بر سلول های بدن تامین کننده انرژی لازم برای فرد روزه دار است. مهمترین توصیه‌ها را در زیر ملاحظه فرمایید. نکات مهم رژیم غذایی 1- از خوردن غذاهای خشک و کم آب تا حدامکان خودداری کنید. این غذاها به خشکی دهان و در نتیجه تشدید بوی دهان کمک می‌کنند. 2- حداقل شش الی هشت ‌لیوان آب و مایعات در افطار و سحری بنوشید. تامین آب بدن علاوه بر سالم نگداشتن …

ادامه مطلب
17 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(22)- پرسش و پاسخ دهانشویه الکلی

دهانشویه الکلی محصولی است که الکل اتیلیک جزء ترکیبات تشکیل دهنده آن است. الکل ضدغونی کننده است و باعث کنترل باکتری های دهان می شود. الکل موجود در دهانشویه الکلی ممکن است اثرات منفی بر بافتهای دهان و دندان اعمال کند. در این نوشته با خلاصه ای از آنها آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب
14 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(21)- پرسش و پاسخ کلرهگزیدین

کلرهگزیدین ترکیبی آنتی باکتریال است که در تهیه دهانشویه از آن استفاده می شود. این ترکیب خاصیت ضد میکربی عالی دارد و به همین دلیل توسط پزشکان و دندانپزشکان تجویز می شود. دهانشویه کلرهگزیدین مانند تمام داروها عوارض جانبی دارد و باید با توجه به آنها استفاده شود. در کشور ژاپن استفاده از دهانشویه کلرهگزیدین به همین دلیل ممنوع است.

ادامه مطلب
11 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(20)- پرسش و پاسخ دهانشویه

دهانشویه ها محصولاتی متنوع و با کارآیی های گوناگون هستند که تاثیر خوبی بر مشکلات دهان و دندان دارند. البته موقع انتخاب و استفاده سوالات متعددی را در ذهن ایجاد کنند. در این مقاله یکی از دندانپزشکان به متداول ترین سوالات شما در خصوص دهانشویه ها پاسخ داده است.

ادامه مطلب
8 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(19)- دهان شویه سلطان بهداشت دهان

دهان شویه محلولی است که به اندازه توصیه شده باید به داخل دهان منتقل و به مدت لازم در دهان چرخانده شود تا فرصت لازم برای اعمال تاثیر بر دندانها و لثه را داشته باشد.

ادامه مطلب
5 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟ (18)- پرسش و پاسخ لوزه ها

لوزه ها دو توده در انتهای حلق هستند که در سیستم دفاعی بدن و همچنین در تصفیه هوای ورودی به ریه ها نقش دارند. اندازه لوزه در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی افراد به قدری کوچک است که موقع معاینه از ایشان پرسش می شود که آیا جراحی لوزه کرده ای؟ اما در بعضی دیگر به قدری بزرگ هستند که به نظر میرسد که باعث تنگی نفس فرد می شود. معمولاً بر روی سطح لوزه ها حفرات کوچک تا بزرگی وجود دارد که محل تجمع باکتری ها و حتی ذرات ریز مواد غذایی است.

ادامه مطلب
2 آگوست

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(17)- پرسش و پاسخ زبان پاک کن

زبان پاک کن وسیله تمیز کردن روی زبان است و استفاده از آن به عنوان مکمل مسواک ، خمیردندان و نخ دندان توصیه می شود. این وسیله علاوه بر کاهش بوی دهان به رفع بدمزگی دهان نیز کمک می کند.

ادامه مطلب
30 جولای

با بوی دهان در ماه رمضان چه کنیم؟(16)- جرم زبان زمینه ساز بوی دهان

جرم زبان را می توان عامل مستعد کننده ایجاد بوی بد دهان دانست. باکتری های موجود در آن، ترکیبات بد بویی تولید می کنند که دارای گوگرد و ازت هستند.

ادامه مطلب

جستجو

دسته‌ها