بوی دهان پس از خوردن غذا
آیا بوی دهان پس از خوردن غذا افزایش می یابد؟
مهر ۲, ۱۳۹۶
بوی دهان و سلامت روان
۱۴ نگرانی روحی که به دلیل بوی دهان ایجاد می شود
مهر ۳, ۱۳۹۶
Show all

ضررهای دهانشویه الکلی

دهانشویه الکلی

نقش الکل در ایجاد سرطان های دهان با تاکید بر دهانشویه الکلی

آم جی مک کولا، سی اس فارا

۲۸ نوامبر ۲۰۰۸ ژورنال دندانپزشکی استرالیا (Australian Dental Journal)

خلاصه مقاله

پنج در صد از ضایعات بدخیم در کل جهان را سرطان دهان تشکیل می‌دهد. در استرالیا در هر سال تعداد ۸۰۰ مورد سرطان دهان به نام اسکواموس سل کارسینوما (squamous cell carcinoma=SCC) ثبت می‌شود. علیرغم پیشرفت‌های به دست آمده در زمینه درمان سرطان، میزان زنده ماندن افراد پس از درمان حدود ۵۰ درصد است و عوارض ناشی از درمان باعث ناتوانی‌های شدید می‌گردد. از مبادلاتی مشخص بود که کشیدن سیگار و مصرف الکل زمینه سازی‌های ایجاد سرطان دهان هستند. در این مقاله به بررسی شواهد اپیدمیولوژیک، پژوهش‌های آزمایشگاهی، و مکانیسم‌هایی پرداختیم که الکل می‌تواند باعث ایجاد سرطان ‌شود. بعلاوه، مقالاتی را مطالعه و بررسی کردیم که مدعی بودند که الکل در ایجاد سرطان دهان تاثیر دارد. براساس بررسی‌های انجام شده، معتقدیم که اظهارنظر قطعی درباره افزایش امکان ابتلا به سرطان دهان در نتیجه استفاده از دهانشویه الکلی در این مقطع امکان‌پذیر نیست، اما برداشت ما این است که عاقلانه نیست که پزشکان استفاده طولانی‌ مدت  از دهانشویه الکلی را به بیماران خود توصیه کنند.

 

اگر شما برای بار اول است که به این وب سایت سر میزنید از شما دعوت میکنیم از مقالات این سایت استفاده کنید و با عضویت در کانال های ما در چهار پیام رسان های تلگرام، سروش، بیسفون پلاس، و گپ علاوه بر مطالعه پیام های بهداشتی و سلامتی در مسابقات منظم ما شرکت کنید و برنده جوایز نفیس شوید.

@mesvak

messvak@

mesvak@

messvak@

 

 

از شما تقاضا داریم با صرف چند ثانیه نظر خود را در باره این مقاله در فرم زیر (ارسال دیدگاه) برای ما ارسال فرمایید. ضمناً اگر مایلید از اولین کلینیک اختصاصی بوی دهان کشور با ۱۲ سال سابقه مشاوره دریافت کنید در فرم زیر شماره تلفن خود را ارسال کنید تا با شما تماس گرفته شود.

کلینیک اختصاصی بوی دهان

علیرضا طالبیان ®
علیرضا طالبیان ®
دکتر علیرضا طالبیان درمانگر بوی دهان با 12 سابقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *